Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı ve DEİK/Türk-Bulgar İş Konseyi Başkanı Yalçın Egemen, Filibe ve Sofya’da temaslarda bulundu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yardımcı ve DEİK/Türk-Bulgar İş Konseyi Başkanı Egemen, 17 Mart 2011 Perşembe günü Türkiye?nin Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, 18 Mart 2011 Cuma günü ise Türkiye?nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz,  Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov, Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Bayram ile bir araya geldi.

Mustafa Yardımcı, ?görüşmelerde, iki ülke ilişkilerinde son dönemde durağanlaşan ekonomik ilişkilere ivme kazandırmak üzere KOBİ?ler arasında işbirliğini artırmaya yönelik çalışmalara ağırlık vermek üzere TOBB-DEİK tarafından sektör ve bölge odaklı toplantılar düzenlendiğini? aktardı.

TOBB-DEİK-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 19 Mart 2009 tarihinde imzalanan protokol kapsamında kurulan müteahhitlik, turizm, tarım ve KOBİ?lere yönelik alt komitelerin öngörülen eylem planı çerçevesinde çalışmalar yapması hususunda mutabık kalındı.

Alt yapı müteahhitlik, termal turizm, tarım sanayi başta olmak üzere, yakın dönemde Sofya’da bir toplantı düzenlenmesi hususunda ön temaslarda bulunan heyet, bu yıl Çanakkale’de yapılması planlanan Bölgesel İş Forumu’na Bulgaristan’ın da dahil edilmesi kararını muhatapları ile paylaştı.

III. Bölgesel İş Forumu, Türk-Yunan-Bulgar İş Forumu adıyla düzenlenecek.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın