Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇEKSİAD) düzenlediği toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün?ü ağırladı. Türkiye’deki ve dünyadaki ekonomik gelişmelere dikkat çeken Bakan Ergün, geçmişte Kore’nin Samsung ve Hyundaki gibi dünya markaları çıkardığını hatırlatarak, “Biz de aynı yolu takip etseydik Diyarbakır’dan bir marka çıkmış olurdu? dedi.

Açılış konuşmasını ÇEKSİAD Başkanı Bilent Dündar tarafından yapılan toplantıda söz alan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Türkiye’de reel sektörün uzun yıllar boyunca kendisinden beklenen atılımı gerçekleştiremediğini, dünyada söz sahibi olamadığını ve yüksek bir rekabet gücünü kazanamadığını söyledi. Bakan Ergün; bazı firmaların önemli işlere imza atmalarına rağmen, genel tabloda dünya çapında bir başarıdan söz etmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Genel seçimler nedeniyle ülkemizin önemli ve kritik bir süreçten daha geçtiğinin altını çizen Bakan Ergün, “Özel sektörümüz, özellikle seçim ortamlarında biraz endişeli olurlar, yatırım yapmakta tereddüt ederler. Geçmiş dönemlerdeki tecrübelere baktığımızda, aslında haksız da sayılmazlar. Türkiye ekonomisinin en güçlü yanı, güven ve istikrar ortamının sağlanmış olmasıdır. Büyük zorluklar neticesinde kazandığımız bu güçlü yanımızı, zayıflatmak gibi bir niyetimizin olmadığının bilinmesini isterim” diye konuştu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün daha sonra, ÇEKSİAD’a yeni üye olan işadamlarına ve fahri üye olan işadamı Ali Ağaoğlu’na üyelik rozetini takdı. ÇEKSİAD Başkanı Bilent Dündar, Bakan Ergün’e günün anısına derneğin ablemini taşıyan bir plaket sundu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın