Toshiba Singapur ? Toshiba Çokfonksiyonlu Ofis Cihazları Türkiye Distribütörü Elektromak, yeni akıllı e-STUDIO5520C/6520C/6530C serisini tanıttı. Toshiba’nın 3. kuşak E-BRIDGE sistemine sahip ve komple renkli olan bu seri, daha güçlü, güvenli, sağlam ve sistem entegrasyonuna hazır olarak ofislere çözüm getiriyor.

Toshiba, yüksek yoğunlukta renk kalitesi ihtiyacı bulunan profesyoneller ve renk kalitesine önem veren işletmeler için yeni, çok fonksiyonlu ürünlerini sunuyor. e-STUDIO 5520C/6520C/6530C serilerinde, yeni geliştirilmiş görüntü işleme teknolojileri kullanılarak eşsiz görüntü kalitesi sunuluyor. 600dpi 8-bit çözünürlük ile parlak ve canlı çıktılar alınması sağlanırken, yeni 1200dpi baskı modu ile ince çizgileri, çizimleri ve yazıları daha keskin baskıyla tamamlıyor. ICC (International Color Consortitium) profil özelliği ile istenilen renk kalitesine ulaşabilmek için gerekli olan renk dönüşüm ayarlaması yapılabiliyor. Buna ek olarak, yeni geliştirilen toner formülü ile daha iyi ve canlı sonuçlar elde edilebiliyor.

Önceden sadece Siyah-Beyaz makinelerde geçerli olan yüksek volümlü seri baskı olgusunu Toshiba?nın yeni serisi değiştiriyor; artık renkli makinelerde de yüksek volüm mümkün.  Toshiba, yeni e-STUDIO 5520C/6520C/6530C ile gelişen renk pazarı için renk kalitesinden ödün vermeden kusursuz çözüm üretti.  65 sayfa Renkli ve 75 sayfa Siyah-Beyaz baskı hızındaki bu cihazlarla, artık yüksek volümlü seri baskı alınabiliyor. Bu sayede kuruluşlar kendi ofislerinde broşür, katalog, poster  ve el ilanlarını daha çekici olarak üretebilecekler. Bunlara ek olarak, ‘toner on the fly’ (cihaz çalışırken, baskı devam ederken toner değiştirme), ‘paper on the fly’ (cihaz çalışırken, baskı devam ederken kağıt değiştirme) özellikleriyle çalışma süresi yükseltiliyor; yüksek hızlarda bile kesintisiz, kaliteli ve güvenilir baskılar yapılabiliyor.

Yeni e-STUDIO Renkli serileri, geri dönüştürülmüş kağıttan asetat kağıdına, su geçirmez kağıttan 300 gr. kağıda ve 1.2 metreye dek banner baskı gibi geniş çeşitte medyayı destekliyor.

Güvenlik gereksinimi önplana alınmış

Yeni e-STUDIO5520C/6520C/6530C serileri şirket ağları ve kullanıcıları için komple iş güvenliği çözümü sunmak için tasarlandı. Kullanıcılar, gizli dokümanlarını bu çözümler sayesinde basit ve pratik şekilde koruyabiliyorlar. Örneğin, basılı doküman güvenliği fonksiyonu, yetkisiz kişilerin fotokopi çekmesini önlüyor. Eğer yetkisiz bir personel gizli bir dokümanın fotokopisini almak isterse,  doküman içinde gizlenmiş ‘gizli’ veya ‘fotokopidir’ ibareleri doküman üzerinde beliriyor. Bu ibareler bu gizli dokümanın basımı aşamasında kullanıcı tarafından oluşturulup, değiştirilebiliyor. Bir diğer standart güvenlik fonksiyonu olan AES (Advanced Encryption Standard), sabit diskin üzerindeki bilgilerin şifrelenmesini sağlıyor. Opsiyonel özellik olan data üzerine yazma fonksiyonu (Data Owerwrite Kit), makine üzerindeki sabit diskteki verilerin çalınmasını önlüyor. Rol tabanlı giriş kontrol sistemi, sonradan eklenen yeni bir kullanıcının (örneğin kayıtlı olmayan bir müşteri veya personel) cihazın fonksiyonlarını limitli olarak kullanabilmesini sağlıyor.

Kullanım kolaylığı avantajları

Kullanıcının ihtiyaçlarını ön plana koyan TOSHIBA, doküman üretimi ve kağıt kontrolünü daha basit ve kullanışlı hale getirdi. Bir diğer yeni özellik ise 10.4 inç SGVA renkli dokunmatik kontrol paneli ile yeni tasarlanmış kullanıcı ara birimi ve yazıcı sürücüsü. Örneğin MFP kontrol panelindeki  ‘tarama önizleme’ özelliği, deneme ve yanılma yaparak kaybedilecek zamandan tasarruf sağlıyor.  Yeni kullanıcı ara birimi, yetkili kullanıcıların kişisel menü ekranlarını düzenleyerek işlerini daha basit adımlarla yapmasını olanak veriyor. Karmaşık ayarlar gerektiren ve tekrar eden işlemler için ?template? özelliği sayesinde bütün bu işlemleri tek bir düğme ile yapılacak hale getiriyor. e-BRIDGE Açık Kaynak Platformu sayesinde, yeni e-STUDIO sistemleri doküman yönetim sistemine kolaylıkla entegre edilebiliyor.

Yeni geliştirilmiş yazıcı sürücüsü ve web tabanlı TopAccess uygulaması, grafiksel olarak ne kadar kağıt kaldığını; baskı, tarama ve diğer detayları, kullanıcı ismi, doküman ismi ve gün/tarih gibi bilgileri kullanıcıların izlemesine olanaklı sağlarken, işleri de kolaylaştırıyor ve verimliliği artırıyor.

Entegrasyona hazır

Gelişmiş çok fonksiyonlu ürünler, eğer mevcut ağ ortamlarına entegre çalışmazlarsa, işe katkıları çok düşük olur.  Açık Kaynak Platform Teknolojisi, değişik müşteri iş akışlarında daha fazla entegrasyon olanağı sunuyor.  Toshiba e-BRIDGE Açık Kaynak Platfromu, diğer 3. parti uygulamalarıyla uyumluluk sağlıyor. Meta tarama fonksiyonu, doküman taraması ya da diğer tarama fonksiyonlarında, OCR gibi, dokümanlara ek bilgiler eklenmesine olanak veriyor. Bu ek bilgiye, dış iş akışı sistemleri tarafından da erişilebiliyor.

Toshiba e-STUDIO modelleriyle çalışacak birçok uygulama sunuyor.  e-BRIDGE Re-Rite OCR yazılımı, e-BRIDGE İş Ayırıcı ve e-BRIDGE İş Yaratıcı bunlardan birkaçı. Bu uygulamalar kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına yönelik etkin çözümler yaratmalarını sağlıyor.

Güçlü fonksiyonalite, gelişmiş baskı teknolojisi, geniş esneklik, güvenlik çözümleri ve basit iş yönetimi özellikleriyle yeni renkli e-STUDIO5520C/6520C/6530C serisi işyerlerine yüksek performans ve inovasyon getiriyor.