T-Bank, çalışanlarının kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenli aralıklarla yaptığı Gelişim Seminerlerine 2011?de ünlü tiyatro sanatçısı Can Gürzap?ın konukluğu ile başladı.

Aralık 2007 tarihinden bu yana düzenlenen Gelişim Seminerleri?nin bu yılki ilk konuğu Can Gürzap,  ?Doğru, Etkileyici, Güzel Konuşma? konulu interaktif bir sunum yaptı. Yüksek katılımın olduğu İki saatlik paylaşım süresince Gürzap, düzgün bir Türkçe ve etkileyici bir konuşmanın kişinin doğru anlaşılmasını sağladığını ve özgüveni artırdığını açıkladı.

Dili doğru bir biçimde kullanıp, onu güzel, etkileyici bir konuşmayla aktarmanın bir kimlik göstergesi olduğuna değinen Gürzap, duygu ve düşünceleri eksiksiz aktarma, etkin iletişim kurma, topluluk önünde konuşurken ya da yüz yüze görüşmelerde dil, ses, nefes ve bedeni doğru kullanmak, yerine ve zamanına göre doğru ifade biçimlerini benimsemek konusunda bilgilerini örnekler eşliğinde katılımcılarla paylaştı. Ünlü sanatçı, T-Bank çalışanlarına tek tek doğru nefes alıp verme ve stresle baş edebilmek için yapılması gereken egzersizleri  uygulamalı olarak gösterdi.

T-Bank İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Melike Tandoğan, konuşma bilimi ve konuşma sanatı başlığını neden seçtiklerini şöyle dile getirdi: ?Güçlü iletişim kurmak, kendimizi doğru ifade edebilmek iş ve kişisel hayatımız için çok önemli adeta odak noktası.?Doğru, Etkileyici, Güzel Konuşma? seminerinin çalışanlarımızı güzel konuşma konusunda cesaretlendirmesini istedik, eminiz katılan arkadaşlarımızdan kendilerini etkili ve güzel konuşma konusunda geliştirmek isteyenler olacaktır.?

T-Bank bugüne kadar gerçekleşen Asaf Savaş Akat ile ?Türkiye Ekonomisi?, Nasuh Mahruki ile ?Zirveye Doğru?, Osman Müftüoğlu ile ?Yaşasın Hayat?, Tufan Türenç ile ?Siyasi Gündem?, Levent Yılmaz ile ?Şarap ve Zeytin?, Ayşe Arman?la ?Markalaşmak?, Ahmet Şerif İzgören ile  ?Motivasyon?  konulu seminerleri ile çalışanlarının kişisel ve kültürel bilgi düzeylerini  artırmayı ve işdışı konularda da birlikte paylaşımı amaçlıyor.