Weber Türkiye ve Netsis’in işbirliği ile uygulanmaya başlanan proje, Saint-Gobain Weber Türkiye’nin Fransa’da bulunan Merkezi tarafından örnek iş modeli olarak takibe alındı.

Weber’e özel olarak Netsis tarafından geliştirilen proje B2B ve B2C olmak üzere “W-Bayi iletişim sistemi” ve “W-puan kazanç sistemi” adları altında iki ayrı hizmeti içeriyor. Weber ile çalışan bayiler bu sistem sayesinde ürün, hizmet, sipariş ve sevkiyat bilgilerine kolayca ulaşabiliyorken, ustalar da Weber ürünlerini tercih ederek kazandıkları hediye puanlarını takip edebiliyorlar. Sistem kullanımı, zamandan tasarruf sağlarken, ürün seçimleri, kullanım sıklıkları gibi çeşitli veriler elde edilmesine de olanak tanıyor. Mart ayında hizmete sunulan sistem, kullanıcılarına karşılıklı olarak fayda sunuyor.

Netsis işbirliği ile geliştirilen sistem hakkında bilgi veren Saint-Gobain Weber Satış Direktörü Osman İlgen şunları söyledi: “İş ortaklarımızla kurduğumuz iletişim ve onlara sunduğumuz hizmetin kalitesi bizler için hayati önem taşıyor. Bu sistem sayesinde iletişim ve iş akışlarımızda ciddi bir iyileştirme sağlamış olduk. Sipariş yoğunluğu olan dönemlerimizde tüm bayilerimizin irsaliye ve fatura bilgisi, sevkiyat bilgisi, açık hesap ve cari hareket dökümü sorgulamalarına aynı anda çözüm sunabiliyoruz. Sisteme kayıtlı tüm Weber bayileri aynı anda birçok bilgiye herhangi bir bürokratik engele takılmadan ulaşabiliyor ve rahatlıkla siparişlerini verip takibini yapabiliyorlar. Bizimle çalışan bayilerimiz bu sistem sayesinde, 7/24 haftanın her günü sipariş ve stok durum raporunu, cari hesap ekstrelerini, çek-senet tahsilatlarını kontrol ederek, güncel borç bilgilerine ulaşabiliyor, hesaplarını düzenleyip ödemelerini planlayabiliyorlar.Ustalarımız ise aldıkları ürünlerden kazandıkları hediye puanlarının takibini yapabiliyor, sistemden hediye seçerek sipariş verebiliyorlar.” Mart ayında hizmete sunulan sisteme ilginin yüksek olduğunu belirten İlgen, “Mart ayından beri W-Bayi iletişim sistemine 600 civarı Weber bayisi, W-puan iletişim sistemine ise, 360 bayi, 3 bin 500 alt bayi ve 10 bine yakın usta kayıt oldu” dedi.

“W-bayi iletişim sistemi” ile kağıt ve zaman tasarrufu

B2B projesinin arttırdığı hizmet kalitesinin yanı sıra şirket personeline de zaman tasarrufu sağladığına dikkat çeken Weber Satış Direktörü Osman İlgen; “Bu proje ile çevremize de katkı sağlamış oluyoruz. Weber çalışanları ve bayileri faks kullanımını çok ciddi oranda azalttı. Her ay 600 bayimize en az 1.800 sayfa, ilgili onay çıktıları da göz önüne alındığında 3.600 sayfaya yakın faks çekiliyordu. Bayilerimizinde kullanımı, geri dönüşleri eklendiğinde bu oran daha da artıyordu.Şu anda aylık olarak 5 bin adetten fazla kağıt tasarrufu yapıyoruz” dedi.

Müşteri odaklı altyapısı ile hizmet kalitesini arttıran, zaman tasarrufu ile daha verimli bir çalışma ortamı sunan ve düşürdüğü kağıt tüketim oranıyla çevreye katkı sağlayan bu ayrıcalıklı proje, Saint-Gobain Weber’in Fransa’daki merkezi tarafından da örnek iş modeli olarak takibe alındı.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın