Ekim 2010 ihracat verilerini açıklamak için Sivas’a giden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle ve kardeşi İsmet Gülle’nin babaları adını yaptırdıkları Halis Gülle Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.

TİM heyetinin 2004 yılının 4 Eylül’ünde Sivas’ta ihracat verilerini açıkladığını hatırlatan İTHİB Başkanı İsmail Gülle, o dönemin valisinin okul ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine bu okulu yaptırma kararı aldıklarını söyledi. Okulu ziyaret ederek, öğrencilerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirten Gülle’nin çok duygulu olduğu gözlendi. İsmail Gülle öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaparken, “Babam yaşasaydı gurur duyardı” dedi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de öğrencilerin ülkenin ekonomisine, büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmalarını istedi. “Sizler bizim geleceğimizsiniz, gençlerimizle övünüyoruz, geleceğe daha büyük umutlarla bakıyoruz” diyen Büyükekşi, “Sizler bizim geleceğimizsiniz, ihracatçılar olarak hedefimiz var. Hedefimiz dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisi olmak. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde 500 milyar dolar ihracat hedefini yakalamak istiyoruz. Onun için bugün burada yaptığımız ihracat açıklamasında bir rekora imza attık. Cumhuriyet tarihinin en yüksek Ekim ayı ihracatını bugün gerçekleştirmiş olduk. Bunu açıklamak da Sivas’ta nasip oldu. İnşallah siz bu ihracat hedefine ulaşmada bundan sonraki tahsil hayatınızı, iş hayatınızla birleştirerek büyük katkıda bulunursunuz” diye konuştu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın