Genç tasarımcılara mobilya sektöründe kariyer olanakları sunan 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda final için geri sayım başladı. Türkiye’nin en büyük 35 mobilya markasının üyesi olduğu Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 2 Kasım 2010’da gerçekleşecek. Markaların patronlarının da katılacağı tören, genç tasarımcılar ile sanayiciler arasında köprü oluşturacak.

MOSDER düzenlediği 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda son dönemece gelindi. Uluslararası arenada tanınmış, Türkiye’nin 35 öncü mobilya markasının güçlerini birleştirdiği MOSDER tarafından altı yıldır düzenlenen Tasarım Yarışması’nın bu yılki Ödül Töreni, 2 Kasım’da Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleştirilecek. Her yıl genç tasarımcıların mobilya sektöründe iş ve staj olanakları yakalamasını sağlayan ya da yeni tasarım ofislerinin kurulmasına önayak olan yarışmada, 51’i “Engelliler için ev mobilyası tasarımı” kategorisinde olmak üzere 352 proje yarışıyor.

Ev yaşamına yönelik fonksiyonel ve özgün mobilya tasarımlarının ödüllendirileceği törende, toplam 104 bin TL’lik para ödülü verilecek. Ödüllü tasarımların sahipleri para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanaklarına kavuşuyor, tasarımların tescil hakları korunuyor, yurtdışı fuarlara MOSDER himayesinde katılım ve İMOB’da özel alanda ürün sergileme imkanı sunuluyor.

Ünlü sunucu ve oyuncu Ebru Akel’in sunuculuğunu yapacağı gecede, sanayici, profesyonel tasarımcı, akademisyen, iç mimarlık, endüstriyel tasarım ve mobilya dekorasyon bölümlerinden öğrenciler, mobilya ve ev dekorasyonuna ilgili kesimler buluşacak. Ödül Töreni’ne katılmak için ayrıntılı bilgi MOSDER’in 0 212 465 69 17 ya da 0 212 465 69 18 numaralı telefonlarından edinilebiliyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın