Bilişim sektöründe sunucu performansı, işlem ve veritabanı standartlarını belirleyen bağımsız kuruluş TPC’nin (Transaction Processing Performance Council) kalite kriterlerine göre yaptığı performans sıralamasında, Fujitsu sunucuları birinciliğe ve üçüncülüğe layık görüldü. PRIMERGY RX900 S1 en iyi performanslı sunucu olarak birinci sıraya yerleşirken, PRIMERGY RX600 S5 en iyi 4 soketli sunucu olarak üçüncü oldu. TPC-E sıralamasına göre ilk ona girenlerin arasından Fujitsu’nun sunucuları hem dünyanın en güçlü hem de fiyatına göre en yüksek performans alınan sunucular olarak öne çıkıyor.

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer üstün performans ödülü alan sunucuları şöyle değerlendirdi:

“Fujitsu olarak hedefimiz müşterilerimize katma değerli çözümler sunmak. Transaction Processing Performance Council tarafından kalite kriterlerine göre yapılan sıralamada, PRIMERGY sunucularımız çok önemli dereceler aldı. Bundan dolayı son derece gururluyuz. Enerji tüketimini azaltacak şekilde tasarlanan ve  TCP-E Benchmark sıralamasında birinciliğe yerleşen PRIMERGY RX900 S1, Fujitsu?nun bu konudaki uzmanlığının altını çizmektedir. Sıralamada en iyi 4 soketli sistem olarak üçüncülüğe yerleşen PRIMERGY RX600 S5 ise fiyat/performans oranıyla kendi sınıfının en iyisi olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.”

PRIMERGY RX900 S1 bir numara

PRIMERGY RX900 S1, yüksek ölçekli, 8 soketli bir raf tipi sunucu olarak TCP-E Benchmark sıralamasında birinci olarak öne çıkıyor. Yüksek performans gerektiren kritik iş uygulamalarını yerine getiren PRIMERGY RX900 S1 sunucular maliyet avantajlı ve çok amaçlı tasarımıyla dikkat çekiyor. İşlemcileri, hafıza modülleri ve I/O merkezleri arasında en kısa yolu sunan PRIMERGY RX900 S1, tüm sekiz işlemcisinin çalışması için ek donanıma ihtiyaç duymuyor. Böylece kullanıcılar en iyi performans ve bağlantı hızını elde ediyor.

En iyi 4 soketli sistem PRIMERGY RX600 S5’te

Fujitsu PRIMERGY RX600 S5 sunucu, TPC-E Benchmark sıralamasında en iyi 4 soketli sistem olarak üçüncülüğe yerleşti. Fiyatı daha uygun olan PRIMERGY RX600 S5, üst ve orta sınıf müşteriler ve büyük şirketler için tasarlandı. Geniş hafıza kapasitesi ile 4 soketli sunucu birden fazla sanal makine ve veri tabanları, e-ticaret sistemleri, ERP, CRP sistemleri gibi sunucu uygulamalarının (backend services) yürütülmesi için ideal bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Transactional Processing Performance Council (TPC) işlem hacmi  ve veritabanı kıyaslamalarını belirliyor ve bağımsız olarak modern On-line Transaction Processing (OLTP) sistemlerinin gücünü ve performansını değerlendiriyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın