Fortis Bank Türkiye ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğinde yürütülen okul öncesi eğitime destek projesi ?Ben de ben de?nin son bileşeni de detaylı bir hazırlık aşamasından sonra hayata geçti. Ana sınıfı öğretmenlerinin bilgi kaynaklarını artırmak adına hizmete giren www.acevokuloncesi.org web sitesi, Programlar, Etkinlikler, Öğrenme Ortamı, Size Özel Kaynaklar gibi bölümlerden oluşuyor.

Çocukların beceri ve çabalarına değer verilmesi, tüm gelişimlerinin desteklenmesinde önemli rol oynayan okul öncesi öğretmenleri ve öğretmen adayları için hazırlanan www.acevokuloncesi.org sitesi okul öncesi eğitimi farklı boyutları ile ele alıyor ve çeşitli eğitim araçlarından örnekler içeriyor. Web sitesi, görsel öğeler ve videolar ile zenginleştirilmiş başlıklar, öğretmenlerin kendi deneyimlerini paylaştıkları kişiselleştirilmiş alanlar, öğrenme ortamının fiziksel yapısı ve düzenine yönelik interaktif bölümlerle kullanıcılarına çok çeşitli seçenekler sunuyor. Dünyada benimsenmiş eğitim yaklaşımları, etkinlikler, kaynak kitap ve site önerileri ve daha fazlasına kolaylıkla erişiliyor.

Hem içeriği hem de içeriğinde yer alan görsel malzemeler ve uygulamalarla bir “ilk”i gerçekleştiren www.acevokuloncesi.org sürekli geliştirilip zenginleştirilerek okul öncesi öğretmenlerinin sıkça ziyaret edeceği bir adres olacak.

2009-2010 eğitim-öğretim yılında başlayan ?Ben de ben de? projesi bir bütünü tamamlayan 4 bileşenden oluşuyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)?nın desteğiyle yürütülen ?Ev Okulum?, Fortis Eğitim Öncüleri ile gerçekleştirilen ?Güzel Sınıfım?, ana sınıfı öğretmenleri için ?Web Okulum? ve bilinçlendirmeye yönelik ?7 Çok Geç? başlıkları altında şekillenen ve ortak bir eksende gelişen projeyle okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekiliyor. ?Web Okulum? kapsamında hayata geçen www.acevokuloncesi.org da okul öncesi öğretmenleri ve öğretmen adaylarına destek vermeyi hedefliyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın