Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK); yoğun ülke gündeminin ardından beşinci Yönetim Kurulu ikinci toplantısını Kütahya?da gerçekleştirdi. TÜGİK Başkanı Erkan Güral, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Temmuz ayı başında, Kütahya Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde çeşitli açılışlar yapıldığını hatırlatarak, “Bugün ise Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesindeki parsellerin tahsisi devam etmektedir. Ben hem TÜGİK Genel Başkanı, hem de Kütahyalı bir işadamı olarak; yatırım yapmak isteyen bütün girişimcileri Kütahya?da yatırım yapmaya davet ediyorum. İkinci Organize Sanayi Bölgemizin; ülkemize ve kentimize katkı sağlayacak değerli girişimcilerimiz için ciddi fırsatlar sunacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Özellikle anayasa oylaması sonrasında gerek toplumsal, gerekse iktisadi atmosferin umut verdiğini belirten Gürkan, “Bir çok kaynaktan, birçok kuruluştan ve birçok sektörden gelen olumlu rakamlar, olumlu açıklamalar bizleri sevindirmektedir. Türkiye ekonomisi kabuğundan taşmaya başlamıştır. İşsizliğin azaldığı reel rakamlarla görülmektedir. Geçen yıl yüzde 16’lara ulaşan işsizlik, bu yıl yüzde 10.5 ?e kadar gerilemiştir. Türkiye, 2010 yılı birinci ve ikinci çeyreğinde iki haneli büyümüştür. Bu büyümenin devam edeceğine ve yıl sonunda tüm ekonomistleri şaşırtacak sonuçlar alınacağına inanıyoruz. Tabii ki bu büyüme sonucunda gayri safi milli hasılamız kişi başı 9 bin 800 dolar seviyelerine çıkmıştır. 2010 yılı verileri açıklandığında kişi başı gayri safi milli hasılanın 11 bin 000 dolar olması bizim için sürpriz olmayacaktır” diye konuştu.

TÜGİK üyeleri olarak 26 bin yeni istihdam sözü verdiklerini hatırlatan Güral, “Bu sözümüzün sonuçlara sağladığı katkıda pay sahibi olmak bizi çok mutlu etmektedir. İşsizlik rakamlarının 2010 yılı sonu verileri açıklandığında, işsizliğin tek haneye indiği görülecektir. Bu sonuç kimseyi şaşırtmasın. Bu sonuç bizler tarafından beklenen, ülkemiz adına memnuniyet verecek sonuç olacaktır ve komşularımızı ve dünya ülkelerini imrendirecektir” dedi.

TÜGİK Başkanı Güral, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün?ün açıkladığı ?Sigorta ve vergi borçlarına ilişkin yeni düzenlemeyi? son derece olumlu bulduklarını açıkladı.

Yönetim kurulu toplantısı için Kütahya’da bulunan TÜGİK yönetimi, Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) üyesi Cemile Gül tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Türk Kadını Defilesi” isimli bir defileyi izledi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın