CNR Expo Yeşilköy’de 26-28 Ağustos 2010 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Fashion Fair rekora koştu. Yabancı katılımcı sayısının, yerli katılımcı sayısını geride bıraktığı organizasyon, 2 bin 723?ü yabancı olmak üzere 12 bin 435 profesyonel tarafından ziyaret edildi. Katılımcıları hedefledikleri uluslar arası alıcılarla buluşturan fuarda yeni anlaşmalara imza atıldı. Gala gecesinde Cemil İpekçi’nin ?Yansıma? isimli defilesi büyük beğeni toplarken, fuarın ikinci günü gerçekleştirilen Şebnem Şahin defilesi de ilgiyle izlendi.

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen İstanbul Fashion Fair?e; Almanya, Brezilya, Çin, Hindistan, İngiltere, İtalya, Kazakistan ve Yunanistan başta olmak üzere 14 ülkeden 150’nin üzerinde firma katıldı. Fuarı İspanya, Finlandiya, Fransa, Dubai, İsrail ve Irak’tan gelen alıcıların da arasında olduğu toplam 12 bin 435 profesyonel ziyaret etti.

Fuarın ağırladığı ziyaretçilerden olan Dubai’den Mall of the Emirates gibi alışveriş merkezi ve mağazaların sahibi, department store’larına firma ve marka bulmak amacıyla İstanbul Fashion Fair’daydı. Bunun yanı sıra İsrail’den Beverly Hills Polo, imalat yaptıracağı firmaları seçmek üzere fuara geldi. İspanya’dan Adolfo Dominguez ve Madeline Finlandiya’dan Marimekko, Fransa’dan Hibiscus başlıca Avrupalı ziyaretçiler arasındaydı.

Yine gelecekler

Ortadoğu ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiği ve Irak Sanayi Bakanlığı’nın tekstil sektörü temsilcisini gönderdiği fuarda Irak’la ticaretin temelleri atıldı. Tekstil alanında 42 bin çalışanı olan 32 fabrika için tekstil ve aksesuar alımı yapan Iraklı temsilci, gelecek yıl hazır giyim ortaklığı kurmak için fuara tekrar katılacağını ifade etti.

Son yıllarda Türk hazır giyim firmalarının Çinli üreticilerle çalışmalarının bir göstergesi olarak Çin de fuara büyük ilgi gösterdi. Çin’in en önemli kumaş üreticileri Türk hazır giyim üreticilerine kumaş koleksiyonlarını İstanbul Fashion Fair’de sundu.

?Yansıma? beğeni topladı

Fuarın gala gecesinde Cemil İpekçi’nin ?Yansıma? isimli defilesi ünlü mankenler tarafından sunuldu. Büyük beğeni toplayan defile sonrasında konuşan İpekçi, moda sektörünün birlik ve bütünlük içinde olması gerektiği mesajını verdi.

Fuarın ikinci günü Şebnem Şahin imzasını taşıyan ?Peri Tozu? isimli defile de ilgiyle izlendi

İstanbul Fashion Fair?e tesettür giyim üzerine hazırlamış olduğu koleksiyonları ile büyük ilgi gören Alman tasarımcı Heidi Beck de katıldı. Ünlü tasarımcı Osmanlı sultanlarının kaftanlarında kullanılan ikat kumaşını ipek ile kullanarak hazırladığı Eurasia isimli koleksiyonunu ilk kez Istanbul Fashion Fair’de sergilendi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın