Mobil güvenliğe yönelik beta çalışmalarını tamamlayan ESET, yeni özellikler eklenen Mobile Security?i tüm dünyada piyasaya sürdü. Windows Mobile ve Symbian işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar (Smartphone) ve cep bilgisayarları için geliştirilen ESET Mobile Security, tehditlere karşı benzersiz veri güvenliği ve koruması sağlıyor.

ESET Mobile Security?de acil durumda kişiler, mesajlar ve çıkarılabilir medya dahil tüm verilerin basit bir SMS ile silinebilmesi özelliği dikkat çekiyor. Öte yandan SMS/MMS ile ilgili özel kara ve beyaz liste oluşturulabilmesi ya da bilinmeyen, istenmeyen numaralardan mesaj alımının engellenebilmesi gibi seçenekler de öne çıkan yeni özellikler arasında yer alıyor.

Uzun bir test aşamasından sonra Symbian ve Windows Mobile işletim sistemi kullanıcıları için çığır açan bir ürün piyasaya sunduklarını söyleyen ESET Virus Laboratuvarı Başkanı Juraj Malcho, mobil cihazları hedef alan tehditlere dikkat çekti. Malcho, “Akıllı telefonlar aynen PC?ler gibi tehdit altındalar. Piyasada, sosyal mühendislik teknikleri ile telefonlara yüklenmeye çalışılan birçok sahte uygulama mevcut. Sızmanın başarılı olduğu durumlarda bu uygulamalar SMS mesajları gönderiyor ya da ücretli hatları aramaya başlıyor. ESET Mobile Security ile paranız ve gizliliğiniz güvende olacaktır? açıklamasını yaptı.

ABD merkezli Gartner araştırma şirketine göre, 2010 yılının ilk çeyreğinde dünya genelinde 27 milyon akıllı telefon (smartphone) satıldı. Bunların yarısından çoğunda Symbian ya da Windows Mobile işletim sistemi çalışıyor.

ESET Mobile Security Yeni Özellikler:

? Hırsızlık Koruması – Cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda kişisel verilere erişim kısıtlanır.

o Uzaktan Silme – Acil bir durumda bir tek SMS ile tüm önemli veriler (kişiler, mesajlar ve çıkarılabilir medya) silinebilir.

o SIM Eşleştirme – Telefona izinsiz bir SIM kart takıldığında önceden belirlenmiş numaralara uyarı mesajı gönderilir. Mesaj izinsiz kartın telefon numarasını, IMSI ve IMEI numaralarını içerir.

? Parola Koruma – Güvenlik yazılımının izinsiz olarak kaldırılması ve ayarlarının değiştirilmesini engeller.

? Güvenlik Denetimi – Kullanıcıya cihazın güncel güvenlik durumu ve mevcut güvenlik riskleri ile ilgili kolay anlaşılır bilgi verir.

? İstenmeyen SMS ve MMS Engelleme – Kullanıcıya kişiselleştirilebilir kara ve beyaz listeler sayesinde mesajları engelleyebilme olanağı sağlar.

? Güvenlik Duvarı ? Belirlenmiş kurallar ile tüm gelen ve giden veri trafiğini izler.

ESET Mobile Security Genel Özellikler:

? Proaktif Tespit  –  ESET tarama motorunun mobil cihazlar için uyarlanmış sürümü şimdiki ve gelecekteki tehditlere karşı koruma sağlıyor

? Karantina  –   Tespit edilen tehditleri anında silebilme ya da ileriki bir zamanda geri alabilmek için yalıtılmış bir şekilde saklama seçeneği bulunuyor.

? Geniş Tarama Seçenekleri   –   Cihazın dahili belleği dışında çıkarılabilir bellekler de taranabilir. Aynı zamanda bellekte çalışan uygulamalar listelenebilir ve kablosuz ağdan gelen ve giden tüm dosyalar taranabilir.

? Otomatik Virus Veri tabanı Güncellemesi – En son mobil tehditlere karşı koruma sağlar. Kullanıcı, güncellemeleri günlük, haftalık ya da aylık olarak zamanlayabilir.sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın