Türkiye?nin en büyük bağımsız yeni nesil telekom operatörü TurkNet, bilgi güvenliği sistemini, ISO 27001 sertifikası ile belgeledi. 8 ay süren yoğun bir çalışma sonucunda TurkNet, hem fiziksel, hem teknik, hem de personel güvenliği ile ilgili birçok uygulama geliştirdi ve iş süreçlerini daha sistematik hale getirdi.

Yaptığı yatırımlar ile sektörün en büyük bağımsız oyuncusu haline gelen TurkNet, kurumların bilgi güvenliği yönetim sistemi kurmaları için gereklilikleri tanımlayan ISO 27001 sertifikasını aldı. Söz konusu çalışmaları kurum içinde oluşturulan Bilgi Güvenliği Komitesi önderliğinde yürüten TurkNet, yaklaşık 8 ay süren yoğun bir çalışma sonucunda uluslararası bir bilgi yönetim sistemi sertifikası olan ISO 27001?e sahip olarak hem fiziksel, hem teknik, hem de personel güvenliği ile ilgili birçok uygulama geliştirdi.

Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde iş süreçlerini de daha sistematik hale getiren TurkNet, iş süreçlerinin sürekliliği ve standart iş akışları açısından firmaya ivme kazandıran Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile kurumsal yapısını daha da güçlendirdi.

TurkNet İK Müdürü Aycan Emre, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi: ?Kurumsallaşma konusunda oldukça büyük adımlar atan şirketimiz, ISO 27001 sertifikasını da alarak bilgi güvenliği konusunda önemli bir yönetim sistemini süreçlerine dahil etmiştir. Özverili ve yoğun çalışmalar ile devreye alınan bu yeni bilgi güvenliği sistemi ile iş süreçlerimizin daha kapsamlı, standart ve kalite standartlarında olması sağlandı. Bu sertifika ile sağlanan bilgi güvenliği sistemi bizim için bir son değil bir başlangıç olacak ve bu doğrultuda iç süreçlerimizi daha da güçlü temellere oturtarak, yenilikçi, öncü ve kaliteli hizmet anlayışımızı güçlendireceğiz. Yeni yatırımlarımızı da bu sistemler çerçevesinde gerçekleştireceğiz.?


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın