Işıklar Yatırım Holding’in 5.8 milyon dolar nakit blokaj karşılığında sağladığı teminat mektubu kredileri kapatılıyor. Aynı kredileri Denizbank’tan kullanmayı öngören Işıklar Yatırım Holding, bağlı ortaklıklarından Işıklar Ambalaj’ın kullanımındaki Konya Çumra’da yer alan fabrika arsası ve makine donanımı üzerinde bankaya 25 milyon TL ipotek tesis etti. Böylelikle 5.8 milyon dolarlık nakdi serbestçe tasarruf etme olanağı bulacak Işıklar Yatırım Holding, yatırımlarına devam edecek.

İstikrarlı büyüme grafiğini sürdüren Işıklar Yatırım Holding’in daha önce başka bir bankadan temin ettiği kredi karşılığında bloke konulan 5.8 milyon dolarlık nakdi, Holding’in serbest tasarrufuna geri dönüyor. Yeni yatırımları için Denizbank’tan kredi kullanmayı sürdürecek Işıklar Yatırım Holding, bunun için nakit blokajı yerine taşınmaz varlıklarını teminat gösterebilecek. Holding’in iştiraklerinden Konya’nın Çumra ilçesinde kurulu Işıklar Ambalaj’ın kullanımındaki fabrika ve idare binası arsası ile makine donanımı üzerine Denizbank’a 25 milyon TL ipotek tesis edildi.

Kapatılacak kredilerin teminatı olan 5.8 milyon dolarlık nakit, blokajın kaldırılması ile Işıklar Yatırım Holding’in nakit mevcutlarına eklenecek. Böylece şirketin nakit mevcutlarında 5.8 milyon dolarlık artış sağlanacak.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın