Semak Makina, Elsys danışmanlığında yürütmekte olduğu SAP projesiyle, tüm iş süreçlerini entegre bir yapıda takip ederek performans ve kârlılık artışı sağlamayı hedefliyor.

Tarım makinası ve bahçe malzemeleri sektöründe distribütörlüğünü yaptığı marka ve ürünlerin bilinirliği ve kalitesiyle ciddi firmalar arasında yer alan Semak Makina, geçtiğimiz aylarda başlattığı SAP projesini Elsys danışmanlığında sürdürüyor. Proje, Semak Makina?nın tüm iş süreçlerinin ve karar alma mekanizmalarının SAP ERP sistemi içinde gerçekleştirilmesini ve raporlanmasını öngörüyor. Bu yeni teknolojiyle yeni pazarlama stratejileri geliştirecek olan Semak Makina, SAP projesiyle, sektörde birçok alanda sahip olduğu birinciliği teknolojiyi en etkin ve doğru kullanma alanına da taşıyor.

Semak Makina?da, SAP çözümünden önce, tüm süreç ve departman ihtiyaçları belirli ölçüde lokal olarak çözülmekle beraber bunların entegre ve birbirini tetikleyen bir yapıda yürütülmesinde yer yer sıkıntılar yaşanıyordu. İthalat süreçlerinin sadece bir kısmı sistem içinde takip edilebiliyor, bu sebeple finansmanla bütünleşik bir yapı içinde satınalma yapılamıyordu. Finansal karar alma süreci, finansal raporların önemli bir kısmının sistem dışında raporlanması nedeniyle istenilen etkinlikte yürütülemiyordu. Kısıtlı bir çerçevede yönetim raporlaması yapılabiliyor, yönetimin rapor ihtiyaçları istenilen düzeyde giderilemiyordu.

Elsys?in tecrübeli danışman kadrosuyla devam edilen SAP projesinin tamamlanmasıyla Semak Makina, hedeflediği ana süreçlerde oluşan tüm eylem ve bilgilerin sistem içinde takip edilmesini ve arşivlenmesini sağlayacak. SAP projesiyle, tüm süreç ve buna bağlı görevlerin sistemden tanımlanmış standart adımlar üzerinden yürütülmesi, kişilerden bağımsız entegre bir yapının oluşturulması, tüm bölüm ve departmanların Excel?de hazırladığı raporların sistem içinde oluşturulması ve raporlar için ilave mesai kayıplarının önlenmesi hedefleniyor.

Semak Makina, SAP disipliniyle beraber, tek bir departman gözüyle değil, departmanlardaki her bir eylem ve kararın bir diğer departmandaki eylem ve kararların belirleyicisi olduğu ve kalitesini etkilediği gerçeğinden hareketle ERP bakış açısıyla yönetilecek. Yönetimin doğru kararlar verebilmesi için, her bölümdeki fiili gerçekleşmeler ve muhtemel senaryolar üzerinden hazırlanmış özet raporlar alınacak. Ayrıca, faaliyet konusu gereği geliştirilmiş ve uygulanmış olan pazarlama ve kampanya uygulamalarının arşivlenmesi, performansın ve kârlılığın ölçülmesi de proje hedefleri arasında bulunuyor.

Semak Makina, 30 yılı aşkın bir süredir tarım makinası ve bahçe malzemeleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Sektörde marka ve ürünlerinin bilinirliği ve kalitesiyle ciddi firmalar arasında yer alan Semak Makina, lojistik ve pazarlama ağırlıklı bir işleyişe ve yapıya sahip bulunuyor.sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın