İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu açıklanıyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO) ?Türkiye?nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu? 2009 yılı raporunun sonuçları, 27 Temmuz 2010 Salı günü, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük tarafından bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak.

Türkiye?nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporu, ülke ekonomisi içinde önemli ağırlığa sahip sanayi kuruluşlarımız hakkındaki 2009 yılına ilişkin verileri, üretimden satışlar, satış hasılatı, katma değer, özkaynak, net aktifler, dönem karı ve zararı, ihracat ve istihdam başlıkları altında sunuyor.

İstanbul Sanayi Odası?nın ilk defa 1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu ölçeğinde başlattığı ve yıllar içinde geliştirerek, 1981?den itibaren ?Türkiye?nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu? olarak sürdürmekte olduğu bu çalışma, 42 yıldır Türkiye ekonomisinin ve sanayimizin gelişimine ışık tutması açısından büyük önem taşıyor.

Bilindiği gibi ilk 500 açıklandıktan bir sonra açıklanan ikinci 500 Büyük Sanayi kuruluşunun yarıdan fazlası KOBİ niteliği taşıyor. İkinci raporun da önümüzdeki ay açıklanması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın