İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Frigo Mekanik, global pazarlara Boğaz turlarındaki iş görüşmeleriyle açılıyor

İstanbul Boğazı, dünyanın en büyük iş zirvelerinden birine ev sahipliği yaptı. Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından bu yıl 2?ncisi organize edilen ve 136 ülkeden 2 bin 300?ü yabancı,  2 bin 200?ü Türk olmak üzere 4 bin 500?ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen Türkiye ? Dünya Ticaret Köprüsü etkinlikleri çerçevesinde 100 binin üzerinde iş görüşmesi yapıldı.

Boğaz turu ilgi çekti

Dünya ticaretinin yüzde 10.6?sını gerçekleştiren ülkelerin bakan ve temsilcilerinin katılımıyla start alan Türkiye ? Dünya Ticaret Köprüsü organizasyonunda en büyük ilgiyi İş Dünyası Gelişim Derneği (İŞGED) tarafından organize edilen İstanbul boğazı turu gördü. Özellikle Afganistan?da uyguladığı projelerle soğutma sektörünün tüm dikkatini üzerine toplamayı başaran ve tekne gezisinin de sponsorlarından olan Frigo Mekanik’in katılımı ile düzenlenen Boğaz turuna Mısır, Pakistan, Gabron, Vietnam, Nepal, Kanada, Lichtenstein, Slovakya, Slovenya?dan 140?ı aşkın işadamı katıldı.

Yabancı işadamlarının, 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul?un eşiz boğaz manzarasına hayran kaldıklarını ifade eden Frigo Mekanik Genel Müdürü Levent Aydın ?Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü kapsamında yapılan iş görüşmeleri ile 7 milyar dolarlık bir ticaret hacminin oluşması bekleniyor. Bu hem Türkiye hem de katılımcı diğer ülkeler açısından çok ciddi bir rakam. İnanıyorum ki etkinlikler kapsamında yapılan iş görüşmelerinin büyük bir kısmı olumlu sonuçlarıyla ileride tekrar karşımıza çıkacak? diyerek organizasyonun önemine değindi.

Endüstriyel soğutma ve klima sektörünün global oyuncusu

Yabancı konukların gezdirildiği Boğaz turuna sponsorluk yapan Frigo Mekanik, 1989 yılından bugüne endüstriyel soğutma ve klima sektöründe faaliyet gösteriyor. Dünya standartlarındaki teknolojik donanım ve altyapısı ile sektörün önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Bünyesindeki batarya üretim hattı ve soğutma grubu üretim tesisi ile tasarladığı projelerde, kalite-ucuzluk ve verimliliği birlikte düşünüp, düşük enerji sarfiyatı, sorunsuz işletme ve minimum bakım masraflarını hedefine koyan firma; Afganistan, Almanya, Avusturya, Arnavutluk, Azerbeycan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İngiltere, Kazakistan, Özbekistan, Norveç, Romanya, Rusya ve Yunanistan gibi ülkelere düzenli ihracat yapıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın