İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Projesi olana yatırımcıyla buluşma imkanı: 1. Ar-Ge Proje Pazarı, projenizi bekliyor

Projesi olup da bunu ticarileştiremeyenlere fırsat doğdu. Üniversiteler ile sanayi ve ticaret odaları, proje sahiplerini yatırımcılarla buluşturacak ortamlar yaratmaya başladı. Bunun en son örneği, Sakarya?da Sakarya Üniversitesi işbirliği ve TÜBİTAK desteği ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) tarafından düzenlenen ?1. Ar-Ge Proje Pazarı? etkinliği oldu.

SATSO?un düzenlediği etkinlik boyunca, Etkinlik boyunca Ar-Ge kurum ve kuruluşlarının tanıtımları yapılacak, yetkililer tarafından bilgi paylaşımında bulunulacak. Bildiri ve poster şeklinde sunumlar olacak. Bu sunumlarda hem üniversiteden akademisyenlerin hem de proje fikri sahibi girişimcilerin projelerini paylaşma ortamı oluşturulacak. Etkinlikte özellikle Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması için somut projeler üzerinde konuşulacak. Proje sahipleri ile sermaye sahipleri buluşturularak raflarda bekleyen projelerin hayata geçirilmesi için imkân sağlanacak. Örnek bazı Ar-Ge çalışmaları sergilenecek. Organizasyona akademisyenler, küçük,orta ve büyük ölçekli işletmeler, Ar-Ge çalışması olan proje sahipleri, proje fikri olan girişimciler, yatırımcılar, genç girişimciler, lisans öğrencileri katılacak.

1. Arge Proje Pazarı?na daha çok makina tasarım ve imalat teknolojileri, otomotiv tarım alet ve makineleri ile hidrojen teknolojileri alanlarında projelerin gelmesi bekleniyor.

Bir yorum

  1. Engin Yüksel

    Siteye bakıyorum fakat yardım alabileceğim hiç bir yer göremiyorum bunun yerine sabit bir yere ulaştırsak projelerimizi!!!

Bir yanıt yazın