İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Göz sağlığınız genel sağlığınızın habercisidir

Dünya Göz Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Haluk Talu, “Sağlık kontrolünden geçmek isteyenler için en kolay yol göz muayenesi yaptırmaktır” diyor.

Basit bir göz muayenesiyle hastanın belirgin hiçbir şikâyeti olmasa bile gizli kalmış sağlık sorunları tespit edilebiliyor. Gözbebeğinden göz dibine bakıldığında retina damarları en ince ayrıntısıyla gözlemlenebilir.

Retina damarları vücudun genel küçük damar sisteminin bir parçası olduğundan göz dibi muayenesi bazı sistemik hastalıkların tanı ve takibi için çok önemlidir. Dünya Göz Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Haluk Talu, “Sağlık kontrolünden geçmek isteyenler için en kolay yol göz muayenesi yaptırmaktır” diyor. Gözdeki ipuçları gözlerimiz genel sağlığımız konusunda da bize çok önemli ipuçları verir.

Göz muayenesiyle göz hastalıkları dışında; diyabet (şeker hastalığı), hipertansiyon (yüksek tansiyon), her türlü damar hastalıkları, beyin hastalıkları, saptanabilir. Detaylı bir göz muayenesi ile tespit edilebilecek olası hastalıklar şunlar: Hipertansiyon, şeker hastalığı, beyin tümörleri, kan hastalıkları, kolesterol, böbrek hastalıkları, kalp hastalığı.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın