İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Otomatik tanımlama ve veri değişimi standartları, lojistikte de kullanılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Global Standartlar Merkezi (GS1 Türkiye) ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği?nin (UTİKAD) işbirliğiyle düzenlenen ?Lojistik Uygulamalarında Otomatik Tanımlama ve Veri Değişimi Standartları? konulu seminerde konuşan TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, son yıllarda taşımacılık ve lojistiğin, firmalara önemli derecede rekabet avantajı sağlayan faktörler haline geldiğine işaret etti. Mete, bu alanlarda küresel ölçekteki standartlar ve gelişmelerin izlenmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.
İstanbul?daki TOBB Hizmet Binasında gerçekleştirilen seminere; nakliye, lojistik servis ve ilgili diğer sektörden temsilcilerin yanı sıra kamu kuruluşlarından da yetkililer katıldı.

TOBB Başkan Yardımcısı Mete, uluslararası GS1 organizasyonu tarafından geliştirilmekte olan tanımlama ve veri iletim standartlarının, ülkemizde özellikle perakende sektöründe başarıyla uygulandığına değinerek, ?GS1 standartları ve çözümlerinin lojistik ve taşıma süreçlerinde de kullanılması, ülkemizin lojistik merkez olma yolunda attığı adımlarda belirleyici rol oynayacaktır? diye konuştu.

Seminerde ayrıca, ?GS1 Organizasyonu?, ?GS1 Sistemi ve TOBB-GS1 Türkiye Faaliyetleri?, ?GS1 Organizasyonunun Taşımacılık ve Lojistik ile İlgili Faaliyetleri?, ?GS1 Standartlarının Lojistik Alanındaki Uygulamaları? ve ?Ülkemizde Lojistik Uygulamalarında Mevcut Durum? başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın