İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kingston Digital, BlockMaster ile USB Güvenliği için iş ortaklığı başlattı

Kingston® Technology Company, Inc., Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology?e bağlı Flash bellek firması olan Kingston Digital Inc. güvenlik şirketi Block Master ile yaptığı iş ortaklığı sayesinde merkezi yönetimli güvenli USB sürücülerini yaygınlaştırarak harici bilginin daha güvenlikli olacağını duyurdu. Bu iş birliği her iki şirketin daha da güvenli USB Flash bellek pazarındaki konumunun güçlenmesini sağlayacak.

Kullanıcılarının bir süredir güvenlikli USB yönetimi çözümleri talebinde bulunduğunu ve o zamandan bu yana USB yönetimi yazılımında uzmanlaşmış bir firmayla ortaklık arayışına girdiğini belirten Kingston güvenlikli USB ürünleri iş yöneticisi John Terpening ?Pazardaki birçok firmayı inceledikten sonra Kingston, BlackMaster?ın en doğru tercih olduğuna karar verdi. Bu ortaklığın kurumsal müşterilerimize daha da güvenlikli USB ürünlerini geliştirmek için ihtiyaç duyulan paylaşım ve geliştirmeyi sağlayacağına güvenimiz tamdır? dedi.

USB yönetimi yazılımı SafeConsole® başta olmak üzere USB güvenliği çözümleri ile tanınan BlockMaster, ?SafeConsole® ile kurumlara şifrelerini sıfırlama, şifreleme politikası oluşturma ve hesap aktive etmek ve diğer işlemleler için uzaktan hizmet sağlıyor.

Bu ortaklık ile Kingston BlockMaster teknolojisini kullanarak DataTraveler Vault ? Privacy Edition USB sürücü üzerinde tam bir kontrol sağlayarak merkezi yönetimli ürün versiyonunu sunacak.

BlockMaster Ceo?su Daniel Östner ?BlockMaster uzun bir süredir SafeConsole ürününün erişim alanını genişletmek için çeşitli stratejiler geliştiriyordu. Bu ortaklık her iki taraf için de etkin olacaktır. Güçlü global duruşları ile Kingston listemizin başındaydı. Bu işbirliğinin yönetilebilen güvenlikli USB sürücüleri daha büyük kitlelere taşıyarak pazara değer katacağına eminiz. Bu aynı zamanda daha mobil ve taşınabilir hale gelen ve en az kurum içinde olduğu kadar kurum dışında da korunması gereken önemli verilerin çalışanlar için kritik bir nokta olan USB güvenliğine dair pazara farkındalık kazandıracaktır? dedi.

Kingston?ın gelecek planlarından biri DataTraveler Vault ? Privacy Edition ürününün BlockMaster SafeConsole ürünü gerektiren bir versiyonu ile sürücüyü aktive etmek. Bu ürünle aynı zamanda yönetilmediği sürece çalışmayarak, pazarın güvenlikli ürün ihtiyacının karşılanması sağlanıyor. Ürünün 2010 yılının 3. Çeyreğinde piyasa çıkması planlanıyor.

Bu ortaklık mevcut BlockMaster ürünlerine yönelik teklifleri etkilememektedir. Ortaklık ilerledikçe, BlockMaster SafeStick teknolojisinin dağıtımı ve geliştiriminin ve SafeConsole platformunun yönetiminde bir değişiklik olmamakla birlikte Kingston çekirdek yetenek ve rekabetçiliğini USB ürünlerinin üretim ve dağıtım alanında devam ettirecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın