İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya lojistiğinin odağındaki Türkiye hak ettiği payı alamıyor

Münih ile Şanghay arasında yer alan coğrafyadaki ticarete dayalı yük hareketleri, büyük bir lojistik talep doğuruyor. Bu sayede yaklaşık 300 milyar dolarlık taşımacılık ve lojistik hizmet gerçekleşiyor. Söz konusu ticaretin fiilen gerçekleşmesini sağlayan lojistik etkinliklerin odağında ise Türkiye yer alıyor. Çevre ülkelerin de büyük bir rekabet içinde bulunduğu bu pazarda öne çıkmak için herkese iş düştüğünü söyleyen Logitrans Transport Lojistik Fuarı Müdürü Altınay Bekar, ?Türkiye’nin, etrafında gelişen mal hareketlerine karşı ilgisiz kalması beklenemez? diyerek şunları söyledi:

?Türkiye, bu büyük yük hareketinin yolundaki en avantajlı duraktır. Fakat bu doğal avantajı tek başına bırakırsak Rusya, İran, Yunanistan, Romanya gibi ülkeler kendi ülkelerinin açıkçası ‘sıradan’ diyebileceğimiz üstünlükleriyle rakibimiz konumuna gelebilir. Bugün Türkiye’yi devre dışı bırakan, Türkiye’nin güneyinden ve kuzeyinden geçen ulaştırma koridorları yaratma gayretleri sürüyor. Sektörle ilgili uluslararası kuruluşların da bu gayretlerin içinde olduğunu biliyoruz. Bu noktada bize düşen; kendi avantajlarımızı gözler önüne sermemizdir. Bunun için en güzel fırsatlardan biri de bu yıl 4. kez düzenlediğimiz Logitrans Transport Lojistik Fuarı’dır. Dünya ticaretinden payımıza düşeni almamız için bu tür etkinlikleri olabildiğince güçlü hale getirmeliyiz.?

Logitrans Transport ve Lojistik Fuarı’nın katılımcıları KOBİ’ler

4. Logitrans Transport ve Lojistik Fuarı, EKO Fuarcılık tarafından 4-6 Kasım 2010 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Logitrans Fuarı’nın hizmet sektöründen ağırlıklı katılımcı profilini karayolu taşımacıları 3’üncü ve 4’üncü parti lojistik şirketleri, demiryolu ve denizyolu acenteleri, havayolları, liman otoriteleri,  tedarik zinciri yöneticileri, sigorta ve finans kurumları oluşturuyor. Sektörün endüstriyel ayağından ise depolama ve raf sistemleri, forklift, istif makineleri ile depo ekipmanları, yazılım ve otomasyon çözümleri, araç takip ve filo yönetim sistemleri, sinyalizasyon teknolojileri, ticari araçlar, yedek parçaları ve aksesuarları ile çekiciler, fuarda sergilenecek ürünler arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın