İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÇEMAŞ, JCB İngiltere’nin stratejik tedarikçisi olma yolunda

JCB iş makinalarının 1956 yılından beri SİF Otomotiv adlı şirketiyle Türkiye distrübütörü olan Işıklar Holding, bu kez grup şirketlerinden Çemaş Döküm ile JCB parçalarının Çemaş’da üretilmesi konusunda önemli bir aşamaya geldi.

Halka arz hazırlıklarının devam ettiği bir dönemde üretim kapasitesini artırmak ve yeni pazar imkanları oluşturmak hedefiyle çalışmalarına hız veren Çemaş yetkilileri, 11 Haziran 2010 tarihinde JCB İngiltere’nin üst yönetimi ile görüştü. Toplantıda Çemaş’ın üretim kapasitesi ve gücü konularında bilgiler verilerek döküm parça üretiminin Kırşehir’deki döküm tesislerinden tedarik edilmesinin koşulları görüşüldü.

Görüşmeler sonucunda JCB yöneticileri, Çemaş Döküm’ün yapacağı yeni yatırıma çok önem verdiklerini belirterek, Kırşehir’deki tesis kapasitesinin yarısını dolduracak birçok parçayı tedarik edebilmek için çalışmalara başlanması yönünde karar verdi.

Bilindiği gibi İngiliz orijinli JCB, iş makinaları üretiminde dünyanın üçüncü büyük şirketi konumunda. JCB’nin distribütörü olan SİF Otomotiv, bir STFA ve Işıklar Holding kuruluşu olarak 1956 yılından beri iş makinası sektöründe hizmet veriyor.
JCB marka iş makinalarının satış ve pazarlamasını SİF JCB İş Makinaları adı altında sürdüren SİF Otomotiv, İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, İzmir ve Trabzon’daki satış noktaları ve 30 adet yetkili servisi ile Türkiye’nin dört bir yanına süratli hizmet sunuyor.
Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını genişleten SİF JCB, JCB marka kazıcı-yükleyiciler, ağır iş makinaları, kompakt ve endüstriyel ürün serisi ile inşaat, endüstriyel ve tarım sektöründeki müşterilerinin ihtiyaçlarına etkin çözümler üretiyor.

Çemaş Döküm, artan iş hacmini teknoloji ile güçlendiriyor

Öte yandan, çimento sektörüne yönelik öğütücü bilya üreten tek döküm tesisi olma özelliği taşıyan Çemaş, artan iş hacmini teknoloji desteğiyle daha verimli kılmayı hedefliyor. Artan üretim kapasitesiyle taleplere daha hızlı yanıt vermeye başlayan Çemaş, Netsis ile adım attığı ERP projesiyle iş süreçlerini bütünleşik bir yapıya kavuşturacak.

Çemaş Döküm, Netsis danışmanlığında gerçekleştirilecek ERP projesi ile uluslararası rekabetteki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Kurumsal yazılım sektörünün öncü ismi Netsis’in RedCode Enterprise uygulamasının devreye alınacağı proje, operasyonel süreçleri izlenilebilir kılarken, maliyet kontrolü avantajı sağlayacak.

Çimento ve maden sanayilerine öğütücü eleman, otomotiv ve beyaz eşya sanayilerine de döküm parça üretimiyle yüksek miktarda ürün sunan Çemaş, kurumsal kaynak planlaması sürecini Netsis’den sağladığı yazılım yatırımı ile destekleyecek.

Proje ile müşteri memnuniyeti, maliyet kontrolü ve operasyonel süreçlerde iş yükünün azaltılması planlanıyor. Üretimde kalitenin artırılmasını sağlayacak Çemaş Döküm, kritik iş hedeflerine ulaşırken teknoloji desteğini yanına alacak.

Müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine, finanstan planlamaya kadar tüm süreçlerin denetim altında tutulması hedeflerini destekleyecek. Uluslararası standartlara uygun bir ürün olan RedCode ile tüm süreçlerini entegre eden Çemaş, etkin maliyet kontrolü yanı sıra çoklu dil desteği ve çoklu para birimi avantajı sağlayacak.

Halka arz sonrasında üretim kapasitesini artıran Çemaş Döküm, iç pazardaki sağlam konumunun yanı sıra 20 ülkeye yaptığı ihracatla öne çıkıyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın