İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç kadınları istihdama hazırlayan Nar Taneleri Projesi ikinci yılında Türkiye geneline yayılıyor

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yetiştirme yurtlarında yetişmiş 18?24 yaş arası genç kadınların, kişisel gelişimlerini ve iş arama becerilerini geliştirerek işgücü piyasasına katılımlarının desteklenmesini, cinsiyete dayalı ayrımcılıktan kaynaklanan sorunlarının çözümüne katkı sunulmasını amaçlayan Nar Taneleri: Güçlü Genç Kadınlar, Mutlu Yarınlar? Projesi?nin 2010 yılı çalışmaları Türkiye geneline yayılarak devam ediyor.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı ve Boyner Holding ve Grup Şirketlerinin önderliğinde, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA)?nun teknik ve mali yürütücülüğünde, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)?in ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN)?nin ortaklığıyla, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR)?nun ve çeşitli kadın STK?ların işbirliğinde 2?nci yılını dolduran projeye bu dönem  21 ilden 40 genç kadın katılıyor. 2010 yılı Eğitim Programı 26 Haziran ? 10 Temmuz 2010 tarihleri arasında İstanbul?da gerçekleştirilecek.

Her yıl farklı illerden genç kadınların katılmasıyla çoğalan ?Nar Taneleri: Güçlü Genç Kadınlar, Mutlu Yarınlar? Projesi 2011?de Türkiye?nin diğer bölgelerinden genç kadınlara ulaşacak .

Yaklaşık 1 yıl sürecek yeni dönemde 21 ilden toplam 40 genç kıza 11 farklı konuda PERYÖN gönüllü eğitmenleri ve Kadın Sivil Toplum Örgütlerinden eğiticiler tarafından eğitim verilecek. Eğitimlerin tamamlanması akabinde genç kadınlar, PERYÖN gönüllülerinden oluşan mentor ablalarından bir yıl sürecek danışmanlık desteği almaya başlayacaklar.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın