İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sirke ve pekmez pazarına Gülsan Gıda’dan 500.000 dolarlık yeni yatırım

Türkiye?nin gıda eksperi Gülsan Gıda; sirke ve pekmez için gelen talepleri karşılamak amacıyla 1999 yılında Nevşehir?de kurdukları Nevbağ tesislerine 500.000 dolar?lık yeni yatırım yaptı. 16.000 m2 açık, 5.000 m2 kapalı alanı olan Nevşehir Nevbağ Tesislerinde; tamamen doğal fermantasyon yöntemleri ile 20 ton/gün, pekmezde ise 10 ton/gün üretim yapılıyor.

Zayıflatıcı özelliği ile elma sirkesi, kolestrol için üzüm sirkesi

Gülsan Gıda’ın üretimi için yatırım yaptığı elma sirkesinin faydaları saymakla bitmiyor? Bilinen en büyük faydası olan kilo verme ve zayıflamanın yanı sıra, cilt bakımı, saç bakımı, sivilce, ciltteki lekeler, şişmanlık, varis tedavisi gibi birçok uygulama için faydalı bir ürün. Özellikle elma sirkesi sağlıkla parlayan saçlar, lekesiz bir cilt ve ince, güzel bir vücuda kavuşması için önemli rol oynuyor. Gülsan Elma Sirkesi 500 ml cam şişelerde tüketicilere sunuluyor. Yemeklerden önce bir kaşık alınan Üzüm Sirkesi Kolestrole ve damarlardaki kalınlaşmaya da engel oluyor. Kiloyu kontrol eden üzüm sirkesi, vücuttaki vitamin ve mineral dengesini sağlıyor. Vücudumuzu osteoporoza karşı korumanın yanı sıra kan dolaşımını düzenliyor. Kalp kasları dahil tüm kas yapısının güçlenmesine yardımcı olan Üzüm sirkesi, varis sorunu ve akıntı problemlerini halletme özelliğiyle de bayanların tercih ettiği ürünler arasında? Gülsan Üzüm Sirkesi safra rahatsızlıklarını da giderme özelliğine sahip. Gülsan Üzüm Sirkesi 500 ml, 750 ml, 1000 ml ve 2000 ml cam şişelerde tüketicilere sunuluyor.

Üzüm, dut ve keçi boynuzu (harnup) pekmezi

Vücuttaki kanı arttırma özelliğiyle dikkat çeken üzüm pekmezinin en belirgin özellikleri; enerji vermesi, iştah açması? Hamilelikte ve bebek gelişiminde çok faydalı olduğundan doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor. Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendiren, damar sertliğine iyi gelen ve kan dolaşımını rahatlatan, Gülsan Üzüm Pekmezi; 400 g, 800 g, 2100 g?lık kavanozlarda tüketicilere sunuluyor.

Kan eksikliği bulunan hastalarda çok büyük faydalar sağlayan Dut Pekmezi, mide hastalıklarında özellikle, ülser hastalığına iyi gelir. Astım ve bronşit hastalıklarında da faydalıdır. Sporcular için bir enerji deposu olan dut pekmezi, bebeklerin büyümesinde ve gelişmesine de yardımcı olur. Çocuklarda sıklıkla rastlanan pamukçukta da yaygın olarak kullanılan Gülsan Dut Pekmezi; 400 g, 800 g kavanozlarda tüketiciye sunuluyor.

Kolestrolü düşüren ve tansiyonu dengeleyen Keçi Boynuzu Pekmezi, vücudu güçlendirip dinamize ederek, kansızlığa birebirdir? Kemikleri güçlendirme özelliğinin yanı sıra bağırsakları da çalıştırır. Çocuklar ve hamile bayanlar için faydalı olan keçi boynuzu pekmezi, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, bakır, çinko içerir ve akciğer rahatsızlıklarında da kullanılır. Gülsan Keçi Boynuzu Pekmezi; 800 g kavanozlarda tüketiciye sunuluyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın