İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Orka Group, akıllı tekstilde çığır açtı: Takım elbiseler kendi kendini temizleyecek

Yemek, is, sigara gibi kokuları tutmayan takım elbiselerden, yürüdükçe parfüm kokusu yayan takım elbiselere, serin tutan, sinek kovan ürünlerden, cep telefonlarının insan vücuduna yansıttığı zararlı radyasyon ve x ışınlarını engelleyen takım elbiselere kadar pek çok yenilikçi ürünü tüketiciyle buluşturan Orka Group, yeni bir ürünle tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ?Daha önce ?gelecekte kendi kendini temizleyen kumaşlar çıkacak, böyle bir şey olduğunda mutlaka bizim adımız geçecek? dediğimizde çok şaşırılmıştı. Şu an bu bir hayal olmaktan çıktı. Yakın bir zamanda ortak bir partnerimizle bu amaca yönelik değişik ürünler sunacağız? diye konuştu.

Dünyada büyük ilgi gören akıllı tekstil konusunda yoğun Ar-Ge faaliyetleri yaparak, en yeni ürünleri tüketiciyle buluşturan Orka Group, bu ürünlere yenilerini katmaya devam ediyor. Tekstil dünyasında yeni bir trend yaşandığını ve teknolojik araştırmaların sonuçlarının giyim ürünlerinde de görülmeye başlandığını belirten Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, grup olarak 2009 yılında birçok teknik tekstil ürününü hayata geçirdiklerini, 2010 yılında da bu konularda büyüyerek yeni projelere imza atacaklarını söyledi.

Firma olarak yeniliklere açık ve meraklı bir yapıya sahip olduklarını bildiren Orakçıoğlu, ?Ar-Ge departmanlarımız sürekli çalışıyor, yeni ihtiyaçları geliştirerek bunları uygulama aşamasına getiriyorlar. Yeni projeleri ve teknolojik tekstil ile ilgili planları her zaman gündemde tutuyoruz? dedi.

Teknolojik araştırmaların sonuçlarının giyim ürünlerinde görülmeye başladığını ve gelecekte teknik tekstilde yeni büyük atılımlar yapılacağını kaydeden Orakçıoğlu, ?Orka Group olarak, Smart Fabric kumaşlarda yapılan araştırmalarımız neticesinde mikrokapsül teknolojisini kullandık. Sigara kokusu tutmayan takımlarımız ile bu soruna çözüm bulduk. Bununla birlikte yemek, is, sigara gibi her türlü kokuyu tutmayan takım elbiseler ürettik. Yürüdükçe parfüm kokusu yayan takım elbiseler ürettik, ekonomideki gerginlik hepimizi etkilemişken anti-stress ürünler yaptık. Enerji veren ürünler geliştirdik. Serin tutan, sinek kovan ürünler yaptık. Cep telefonlarının insan vücuduna yansıttığı zararlı radyasyon ve x ışınlarını hem bağımsız, hem de tüm Avrupa ülke ve ordu laboratuarlarında yapılan testler sonucunda yüzde 99.99 oranında engellediğini kanıtlamış ürünler yaptık? diye konuştu.

 Türk tekstil ve konfeksiyon sektöründe akıllı tekstillerin hak ettiği değeri görmediğini ve yapılan değerli icatların buluş olarak kaldığını vurgulayan Orakçıoğlu, Orka Group olarak bu konuda iddialı olduklarını söyledi. Orakçıoğlu şöyle konuştu:

?Biz, yeni fikirler üretip, bunları projelendirip ürün haline getiriyor ve son kullanıcıya ulaştırıyoruz. Daha önce ?gelecekte kendi kendini temizleyen kumaşlar çıkacak, böyle bir şey olduğunda mutlaka bizim adımız geçecek? dediğimizde çok şaşırılmıştı. Şu an bir hayal olmaktan çıktı. Yakın bir zamanda ortak bir partnerimizle bu amaca yönelik değişik ürünler sunacağız.?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın