İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trafik kurallarına uyanlara hediye yağacak

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi, İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile , 11 ? 30 mayıs tarihleri arasında son dönemlerin en ilginç sosyal sorumluluk kampanyasına imza atıyor. Cevahir AVM, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği, bu tarihler arasında pilot bölge olarak seçilen Şişli?de bir trafik oyunu oynayacak.

Adı oyun ama aslında sonuçları son derece eğitici ve düşündürücü

?Trafik bir takım oyunudur. Ancak? Her bir oyuncu görevini yaparsa bir sonuca ulaşılabilir? sloganıyla yola düşen görevliler trafikte kurallara uyan, diğer sürücülere ve yayalara saygılı davranan sürücü avına çıkacaklar.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün desteği ile ödül kazanmaya hak kazanan sürücüleri bir polis memuru durduracak ve neden durdurulduğu anlatıldıktan sonra İstanbul Cevahir AVM?nin desteği ile hediyeler verilecek. Projenin iletişim sponsoru Alem FM?in desteği ile başarılı ve ödüle layık görülen sürücüler her gün radyodan anons edilecekler.

Trafikte farkındalık yaratılarak, sürücülere bir takım oyuncusu bilinci oluşturacak projenin, son yılların en ilginç sosyal kampanyalarından biri olarak göze çarptığını belirten Cevahir AVM Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Ufuk İşman, Trafikte kurallara uymayanları cezalandıran bir sistem yerine, uyanların ödüllendirildi bir sistemin  2010 Kültür Başkenti İstanbul?a çok yakıştığını ve  pek çok şehre örnek oluşturacağını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın