İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İTÜ’lü öğrenciler, küresel ekonomik beklentileri reel sektör temsilcilerinden öğrendi

“2008-2009 Yılı Türkiye’nin En İyi Uluslararası Öğrenci Organizasyonu” ödülünü alan ülkemizin en prestijli öğrenci organizasyonlarından biri olan GOBİ 2010 (Global Opportunities in Business and Investment), 12-17 Nisan 2010 tarihleri arasında “İş ve Yatırımda Küresel Fırsatlar” temasıyla gerçekleştirildi. İstanbul Teknik Üniversitesi?nin en aktif öğrenci topluluklarından biri olan İTÜ Yatırım Kulübü tarafından gerçekleştirilen GOBİ 2010 organizasyonuna, 80 farklı ülkeden üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileri katıldı.

İş dünyasına yön veren duayenlerin de buluşma yeri olan GOBİ 2010 etkinliğinin 14 Nisan tarihli panelinin konusu, “2010 Yılında Küresel Ekonomik Beklentiler”iydi. Bu panele, reel sektörü temsilen konuşmacı olarak İnform Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Davut Yurttaş katıldı. İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen panelde Yurttaş’ın yanı sıra Mercedes Benz Türk CEO’su Wolf-Dieter Kurz ile Hazineden Sorumlu Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mert Yazıcıoğlu’da birer sunum yaptılar.

İTÜ İşletme Dekanı Prof. Dr. Öner Günçavdı moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, 2010 yılı küresel ekonomik beklentileri ve 2010 ekonomi beklentilerine göre şirketlerin nasıl bir strateji uygulayacağı dile getirildi. Panelde, piyasaların 2009 krizinden ne derece etkilendiği ve bu şirketlerin aldıkları dersler katılımcı öğrencilerle paylaşıldı.

Organizasyon süresince İnform A.Ş. standında bulunan firma yetkilileri, panele katılan öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Firma ürün ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdiler.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın