İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üniversitelilere tasarım alanındaki iş fırsatları tanıtılıyor

Tasarım alanında eğitim alan öğrenci ve profesyonellerin binlerce Liralık para ödülünün yanı sıra tasarımın başkenti İtalya’ya gitme şansı yakaladıkları 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasına başvuru fırsatı sürüyor. Şimdiye dek yüzlerce tasarımcının ödüllendirildiği yarışmaya yapılacak başvurular, 22 Temmuz 2010’a dek kabul edilecek. Yarışma vesilesiyle üniversitelerdeki özel oturumlarda öğrencilerle buluşan MOSDER yetkilileri, mobilya ve tasarım alanında gençleri bekleyen iş fırsatlarını ortaya koyuyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile tasarım alanında eğitim alan öğrenciler ve bu alanda çalışan profesyoneller bir kez daha ödüllendirilecek. Başarılı tasarımcıları destekleyerek sektöre yeni isimlerin kazandırılmasını sağlayan yarışma, öğrencilerin katılımına açık olan salon, yatak, yemek, genç odaları takımları, kanepe, hizmet ve servis elemanı kategorileri ile profesyonellerin başvurabildiği “Engelliler için ev mobilyası tasarımı” kategorisinden oluşuyor.

Başvuruların 22 Temmuz 2010’a kadar iletilebileceği yarışma öncesi kapsamlı bir tanıtım programı yürütülüyor. Yarışma vesilesiyle mobilya ve tasarım dünyasında olup bitenler, gençleri bekleyen iş fırsatları ve geleceğe ilişkin öngörüler, sektörün çatı örgütü MOSDER tarafından üniversitelerdeki özel oturumlarda aktarılıyor. Son iki ayda Ankara, İstanbul ve Kocaeli’deki 18 üniversitede gerçekleştirilen sunumlarda üniversitelilere kariyer planlarında yararlı olacak bilgiler aktarıldı. Bu kapsamda MOSDER Genel Sekreteri Gönül Çınar, Kadir Has, Yeditepe, Okan, İstanbul Ticaret, Beykent, Bahçeşehir, İstanbul Teknik (İTÜ), Marmara, Doğuş, Işık, Kocaeli, Mimar Sinan Güzel Sanatlar (MGSÜ), Atılım, Gazi, Hacettepe, Ortadoğu Teknik (ODTÜ), Başkent ve Çankaya üniversitelerinde öğrencilerle bir araya geldi.

Yarışmada ödül alanlar, iş ve staj olanakları, binlerce TL’lik para ödülü, İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) proje sergileme fırsatıyla karşılaşacak. Tüm kategori birincileri Milano Mobilya Fuarı’na götürülerek, dünyanın önde gelen tasarımcılarıyla aynı çatı altında yer alma fırsatı elde edecek. Ayrıca tasarım tescil hakları AdresPatent tarafından koruma altına alıncak.

Yarışmaya başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için MOSDER’e www.mosder.org.tr üzerinden ya da 0212 465 69 17-18 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın