İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Umur A.Ş., eğitim misyonunu “Umur Akademi” ile gerçekleştiriyor

Umur A.Ş. sektörün “okulu” olma misyonunu sosyal faaliyetleriyle birleştirerek “Umur Akademi” çatısı altında topladı.

Basım ve kırtasiye sektörlerindeki öncü duruşu ve inovasyona yönelik yatırımlarıyla ?sektörün okulu? olarak bilinen Umur A.Ş. sosyal sorumluluk kapsamında düzenli olarak yürütmekte olduğu eğitim ve gelişim faaliyetlerini 2010 yılında Umur Akademi çatısı altında toplamaya karar vermiş bulunuyor. Umur A.Ş.?nin yer aldığı sektörlere değer katan tüm birikimi, Umur Akademi aracılığıyla topluma aktarılıyor. Umur Akademi, geçtiğimiz günlerde Umur A.Ş.?nin çağdaş endüstriyel mimarimizin örnek yapılarından olan tesisinde gerçekleşen ilk etkinlikle faaliyetlerine başladı. Türk iş hayatının önde gelen şirketlerinden kırkın üzerinde temsilcinin katılımıyla gerçekleşen ilk eğitim toplantısının konusu ?Grafik Tasarım ve Basım?da Yeni İş Modelleri?ydi. Toplantı, hep birlikte yapılan üretim sahası ziyareti ile son buldu.

Umur A.Ş. adına konuşan Ayşe Umur, akademi ve açılışla ilgili olarak ?Kurumsal gelişim yolculuğumuzda en önemli değerimiz hep insan oldu. Başarımızın arkasındaki temel güç makine-ekipman yatırımlarımız değil insanı merkeze koyan sürekli gelişim arayışımızdır. Umur A.Ş. olarak tüm paydaşlarımıza ve topluma bu doğrultuda değer katabilmek amacıyla Umur Akademi projemizi hayata geçirdik. Çevre ve topluma karşı sorumluluklarımızın da bilincinde bir kuruluş olarak tüm paydaşlarımızla birlikte öğreneceğimiz ve deneyimlerimizi verimli bir şekilde paylaşacağımız için mutluyuz? sözlerini kullanıyor.

İnsana dost, sektöründe söz sahibi, çevre dostu bir akademi

Umur Akademi, eğitim, çevre ve kültür-sanat alanlarında projeler üretip hayata geçiriyor. Toplumsal dönüşümün en önemli aracı olan eğitimi, üniversite okuyan yüzlerce gence burs vererek, doğudaki okullara kırtasiye ve malzeme yardımı yaparak destekliyor. Sektörel standartların geliştirilmesi, mesleki eğitim müfredatlarının güncellenmesi, sanayinin çevresel uyumunun arttırılması gibi alanlarda sivil toplum örgütleriyle ortak projeler geliştiriyor. Zihinsel engelli çocuk ressamlara malzeme sponsorluğu, sanat öğrencilerine burs imkânı gibi insan odaklı projelerden hammadde kaynaklarının kontrolü, doğaya dost kimyasal kullanımı ve atık yönetimi uygulamaları gibi projelere dek çok çeşitli alanlardaki çalışmalar, Umur Akademi?nin faaliyetlerine örnek teşkil ediyor. Umur A.Ş.?nin basım sektörünün standartlarını geliştirmeye yönelik faaliyetleri de Umur Akademi üzerinden ilerleyecek.

Bir yorum

  1. Kemal Yılmaz

    Umur’un eski bir çalışanı olarak gözlemlediğim, içeride bir kişi çok çalıştımı, çok faydalı işler yaptımı, bir şekilde önü kesilir ve bir şekilde şirketin o bireye duyduğu ihtiyaç minimize etmeye çalışılır, bu anlamda ben yıllarca çalıştığım o firmada insan’a değeri hiç göremedim.

Bir yanıt yazın