İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bıçaksız Lazer Intralase ilasik teknolojisi hakkında merak ettikleriniz

Lazer tedavilerinde son 20 yılın en önemli gelişmesi olarak yerini alan Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik gözlükten kurtulma ameliyatlarının baştan sona bıçaksız lazerle yapılmasıdır.

Lazer tedavilerinde son 20 yılın en önemli gelişmesi olarak yerini alan Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik gözlükten kurtulma ameliyatlarının baştan sona bıçaksız lazerle yapılmasıdır. Bu bilgisayar kontrollü program Intralase?e flep oluşumu sırasında yüksek hassasiyet ve her zaman planlanana ulaşabilme, kişiye özel flep oluşturabilme yeteneği vermiştir ki buna hiçbir bıçak kullanan lazer yöntemi ulaşamaz. Intralase yöntemi sayesinde, bıçakla yapılan operasyonlarda oluşabilecek tüm komplikasyonlar ve istenmeyen durumlar giderilmiştir.

Neden bıçaksız intralasik?

Daha kaliteli görme: Bıçaksız Intralasik ile görsel sonuçlar daha tatminkârdır. Kişinin tedavi öncesi görme kapasitesi ve göz yapısına bağlı olmakşa birlikte pek çok hastada yüzde 120 ye kadar varabilen gözlüksüz görme sağlanabilmektedir.

Flebin oluşturulmasında kullanılan bıçaklı ? mekanik yöntemlerde nadir de olsa istenmeyen yırtılma, kopma delinme çok ince ya da çok kalın olması gibi sonuçlar gelişebilir. Oysa Intralase teknolojisi ile elde edilen flep mükemmel ölçülerde doktorunuzun istediği şekilde olacaktır.

Dünya lazer tedavisinin 20. yılını kutluyor

Bugün dünya genelinde 8 milyondan fazla göze uygulanmış olan Intralase, klasik lazer metodlarına göre daha güvenli ve başarılı bir tedavi sunuyor. 2010 yılındayız ve bugün dünyada Lasik?in kullanımının 20.yılı kutlamaktadır. Bu mucizevî buluşun bu denli uzun ömürlü olması tedavide elde edilen başarının ve insanlara kazandırdığı konforunun bir göstergesidir. Tedavinin insan sağlığı üzerindeki güvenilirliği ve kalitesi dünyada bağımsız ve resmi organlarca (FDA ? Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylanmıştır.

Lasik tedavisini dünyada ilk defa 1990 yılında Girit üniversitesi rektörü Avrupa Refraktif ve Katarakt cemiyeti başkanı ve tüm dünya da lazerle göz tedavilerinde uygulanan lasik yönteminin babası olarak anılan Prof. Dr. Ioannis Pallikaris geliştirmiştir.

Prof. Dr. Pallikaris, Dünyagöz Grubu?nun bilimsel danışmanlığını yapmakta ve her ay 3 gün boyunca grubun cerrahları ile bir araya gelip dünyadaki en güncel teknolojileri ve yöntemleri görüşerek vaka tartışmalarıyla hastalara en doğru çözümleri üretmektedir.

NASA?nın kabul ettiği tek yöntem ?Intralase iLasik?

Yıllardır lazer tedavileriyle ilgili her gün farklı teknolojilerden, farklı kavramlardan bahsedildi. Ancak artık bugün bu karmaşa Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik yöntemi ile son nokta konuldu.

Yapılan tedavinin güvenilirliği, sonucun stabil ve görme kalitesinin yüksekliği bu tedavi yönteminin en uç noktadaki ortam koşullarına maruz kalan astronot ve savaş pilotlarında dahi uygulanmasına onay verilen dünyadak tek yöntem olmasın sağladı.

Kimler intralase olabilir?

? 18 yaşın üzerinde olup gözlük ve lens kullanan

? Gözlerinde herhangi başka bir hastalık bulunmayan (keratokonus, göz tansiyonu vb.)

? Diyabet, Romatizma gibi sistemik hastalığı olmayan

? İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılacak 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunan kişiler

Öğle arası ameliyat

Tedavi 2 ayrı lazer aşamsının gerçekleştirildiği 2 göz için toplam 10 dakika sürmektedir. Damla ile göz uyuşturulmakta ve hasta hiç bir ağrı acı duymamaktadır. Tedaviden sonra bandaj yapılmadan taburcu olunmakta ve 3-4 saat süren hafif batma, yanma gibi şikâyetlerden sonra hasta ertesi günü gözlüksüz olarak normal hayatını sürdürebilmektedir.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın