İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şoförünü tanıyan araçlar

Şoför tanımlama sistemi ile her şey kontrolünüz altında! Şirketlerin en büyük sıkıntılarından biri de araçlarının nerede ve ne zaman, hangi şoför tarafından kullanıldığının takip edilememesidir. Artık bu sorun Satko Teknoloji?nin sunduğu ?Şoför Tanımlama Sistemi? ile son buluyor.

Ürün ve pazar tecrübeleri, sunduğu hizmet ve destekle fark yaratan Satko Teknoloji, her sektörden birçok şirketin en büyük dertlerinden olan şoför takibi sorununa kolay, pratik, ekonomik ve güvenli bir çözüm getiriyor. Satko Teknoloji?nin Türkiye genelinde sunduğu bu hizmet finans, üretim, makina, telekom, enerji, ulaşım, catering gibi birçok pazara hizmet ediyor.

Şehiriçi yolcu otobüslerinden tanıdığımız ?Akbil? gibi bir araçla çalışan sistemde, şoför aracı kullanmaya başlamadan önce kendi cihazını okutarak aracı çalıştırıyor, cihazda toplanan bilgiler de merkeze aktarılıyor. Böylece hangi aracın, hangi saatlerde hangi şoför tarafından kullanıldığı düzenli olarak takip edilebiliyor.

Sistemin sağladığı faydalar arasında ise bir aracın plakasına gelen bir trafik cezasının hangi şoföre ait olduğunun bulunması, belirli araçların yalnızca izin verilen şoförler tarafından kullanılmasının sağlanması, aracın çalınması ya da izinsiz kullanılması halinde şoför tanımlaması yapılmadığı için hem araçta, hem merkezde uyarı verilerek erken tespitle aracın kolay bulunması gibi özellikler yer alıyor. Bunun yanı sıra şoförlerin çalışma saatlerinin takip edilmesi, mesai saatleri dışında araçların iş dışı amaçlarla kullanımının önlenmesi de sağlanıyor.

Ayrıca bazı firmalar için bulundukları sektördeki kurallar gereğince, aracın motor, hız ve yakıt takipleriyle bağlantı kurularak, şoförlerin araç kullanım performanslarının değerlendirilerek şoför değerlendirme kartlarının (scorecard) oluşturulması da mümkün oluyor. Bu sayede aşırı hız ve aşırı motor devrinin önüne geçilebiliyor,yakıt tasarrufu sağlanabiliyor. Kurallara uygun, yüksek performansla araç süren şoförlerin ise puanlarla ödüllendirilmesi de gerçekleştirilebiliyor.

Satko Teknoloji Genel Müdürü Nedim Çelebiler, ?Satko Teknoloji?nin sunduğu mobil araç takip ve filo yönetimi sistemleri sayesinde, araç ve şoförlerinin yakından takip edilmesi ile daha verimli ve sorunsuz bir çalışma yürütülmesine yardımcı oluyoruz. Şoför tanıma sistemi de özellikle çok araç ve sürücü ile çalışan firmaların araç ve şoför takibini yapabilmelerini sağladığı için tercih ediliyor. Bu sistemden yararlanan müşterilerimiz arasında Garanti Factoring, Trakya-Şişe Cam, TurkNet, Murat Makine, Akdeniz Petrol gibi firmalar yer alıyor,? diye belirtiyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın