İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şirketteki geleneksel düşünce yapısını değiştirmek için eğitim al, koçlar gibi zenginleş…

Yükselmek isteyen koçlar, yöneticiler, iş sahipleri, insan kaynakları uzmanları, psikolojik danışmanlar, öğretmenler ve diğer profesyoneller, insan geliştirme görevi olan herkes için; yeteneklerini, araçlarını, tekniklerini daha iyi uygulama imkânı yaratan Adler eğitimi,  14-18 Nisan 2010 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği?nde (BUMED) gerçekleştirilecek. Adler Türkiye Kurucu Ortağı ve Yönetici Koçu Ersin Günöy, programın hedefinin ?Şirket içinde maksimum verim? olduğunu belirterek; ?Günümüz global iş hayatında, başarı kadar gelişim ve pozitif değişim de önem taşımaktadır. Adler Türkiye olarak biz, şirket içerisinde sürekli başarıyı hedeflemekteyiz. Programların başarısı, teorik ve pratik bilgilerin bu mükemmel uyumundan kaynaklanıyor. Ayrıca Adler Türkiye, 2010 yılı 3. çeyreğinden itibaren Türkçe profesyonel koçluk eğitimlerine başlayarak, kendi kültürümüzün birikimleri ve dinamiklerini eğitimlerimize entergre etmeyi hedeflemektedir? diye konuştu.

Bilindiği gibi Adler?in koçluk modeli ve uygulamaları, kişinin ileri bir kişisel eğitimini desteklemek için atacağı ilk adım olarak kabul ediliyor. 2008 yılından bu yana 120?ye yakın mezun veren Adler Koçluk Sertifika Programları, şirketlerin genel düşünce yapılarının gelişmesini sağlamakta ve kurumlararası ilişkileri kuvvetlendiriyor. Pozitif değişimi hedefleyen bu programlar özellikle profesyonel gelişmeyi ve değişmeyi hedefleyen insan kaynakları yöneticileri, iş ortakları ve direktörler, koçlar, eğitimciler, akademisyenler ve profesyonel kariyerlerini ve kendilerini geliştirmek isteyen bireyler için tasarlandı. Program, Alfred Adler?in çalışmasından edinilen ?insan olmak? ile ilgili dokuz yol gösterici ilkenin temelinden yola çıkıyor. Olağanüstü, deneysel öğrenme dinamiğine dayalıdır. Öz düşünce ve teorik prensiplerine bağlı olarak talebelerin sadece koçluk ?yapıyor? olma düşünce yapısından çok, gerçek bir koç ?olmalarına? yönlendirmektir.

Adler Profesyonel Koçluğun Temelleri Programı içeriği 5 ana konuda toplanıyor:

>> Koç ve ustaca ve amacına odaklanmış bir öğrenci olarak danışan,

>> Liderlik merceğinden bakarak koçluk; birçok koçluk konusu için bütünleştirici bir tema,

>> Yaratıcılık ve hayal gücünün açtığı yolları etkili bir şekilde kullanma,

>> Koçlukta metaforun gücünü etkili bir şekilde kullanma,

>> Olmak ve yapmak kavramlarını uzun süreli bir koçluk programında bütünleştirmek ve devam eden profesyonel gelişim ve pratik kazanma süreçleri için kişisel bir eylem planı oluşturmak.

Program tamamlandıktan sonra, İleri Koçluk programı olan Practicum tamamlanmasına takiben, Adler International tarafından ACPC (Associate Certified Professional Coach) sertifikası verilecek. Bu sertifika ICF tarafından ACC (Associated Certified Coach) unvanı için yeterli şartları sağlıyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın