İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Girişimcilik eğitiminde iş kurma, planlama ve yönetim öğretiliyor

KOSGEB, ABİGEM ve Aliağa Ticaret Odası işbirliğinde  Aliağa’da düzenlenen Girişimcilik Eğitimi başladı. Pazartesi günü başlayan eğitim beş gün sürecek.  Eğitime başvuru sırası ve test sonuçlarına göre belirlenen 25 kişi katılıyor. Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, gençlerin donanımlı bireyler olarak iş hayatına atılmasıyla yapılacak işte başarı oranının artacağını kaydederek, ?Aliağa’da ilk kez KOSGEB ve ABİGEM ile birlikte bu eğitimi düzenliyoruz. Talebin sürmesi halinde gelecekte de düzenleyeceğiz.? dedi.

Planlama, iş kurma ve yönetme eğitimi

Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda başlayan Eğitimin ilk gününde ABİGEM İzmir program Yöneticisi Ümit Evren, katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Evren, ?Eğitim, girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak ve sağlıklı iş planı hakkında bilgilendirmek amacıyla kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik olarak düzenlendi. Beş gün boyunca Girişimci adaylarına girişimcilik, iş kurma ve yönetme, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler vereceğiz. ? dedi.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Girişimciliği, ülke kalkınmasının temel unsuru olduğunu ifade ederek, ?Altı milyona yakın işsizin bulunduğu, bunun büyük bölümünün de genç işsizlerimizden oluştuğu, her yıl işgücü piyasasına 700 bin gencimizin dahil olduğu düşünüldüğünde, girişimciliğin önemi daha iyi anlaşılır. Üretim ve istihdam için özel sektörümüzün hacmini büyütmek zorundayız. Bu da girişimciliğin arttırılmayla mümkündür? dedi.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Mart ayının ilk haftasının Girişimcilik Haftası olarak kutlandığını hatırlatarak, “Girişimcilik Haftasını İlçemizdeki gençlere girişimcilik eğitimi vererek değerlendiriyoruz. Toplam 26 Saatlik Eğitimin gençlerimize yeni ufuklar açacağına, gençlerimizin İş hayatına atılması için cesaret ve bilgi kazandıracağına İnanıyorum? dedi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın