Bahçıvan Motor, Ar-Ge ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirdiği, daha az maliyetle daha geniş alanda havalandırma sağlayabilen yeni ürünlerini ilk kez İtalya’daki Mostra Convegno Expocomfort Isıtma-Soğutma-Havalandırma Fuarında görücüye çıkaracak. İnşaat ve ısıtma-soğutma sektörünün küresel olarak en büyük buluşmalarından biri olan fuarda, Bahçıvan Motor 40 ülkeyi kapsayan ihracat haritasını genişletmeyi hedefliyor.

Bahçıvan Motor, 23-27 Mart 2010 tarihlerinde, İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenecek olan Mostra Convegno Expocomfort Fuarına katılıyor. Küresel arenada inşaat ve iklimlendirme sektörlerinin en önemli buluşmalarından biri olarak bilinen fuara, Türkiye’den katılan sayılı firmalardan biri olan Bahçıvan Motor, tamamı Türk tasarımı ve üretimi olan yenilikçi özelliklerle zenginleştirilmiş kanal fanları, çatı fanları ve diğer fan serilerini de sergileyecek.

Halen 40 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatını artırarak ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı hedefleyen Bahçıvan Motor, fuarda yeni nesil öne eğimli alçak basınçlı Radyal Fanlar, dikdörtgen ve yuvarlak kanal fanları başta olmak üzere, çatı fanları ve diğer fan serilerini de ziyaretçilere sunacak. Dıştan rotorlu motorlarla çalışan Radyal Fanlar, daha yüksek hava akış hızı oluşturarak daha az maliyetle daha geniş alanların havalandırılabilmesini sağlıyor. Yüzde 100 Türk mühendislerinin Ar-Ge gücüyle üretilen ürünlerin, getirdiği yenilikler nedeniyle uluslararası alıcılar tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.