İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuk ürünlerine özel, taşıma hizmeti


Emzikten biberona, giysiden ayakkabıya, oyuncaktan aksesuara, bebek arabasından oto güvenlik koltuğuna kadar 0-12 yaş arasındaki çocukların neredeyse tüm ihtiyaçlarını taşıyan  Fillo, aralarında Chicco, Pierre Cardin, Kraft, Bambino, Bebedor, Wee gibi markalarının bulunduğu 100 çocuk firmasına depo çıkış hizmeti, mağazalar arası sevk hizmeti ve iade lojistik hizmeti sunuyor.
Tek adresten bütüncül hizmet sunarak grupaj hizmet yaklaşımıyla taşıma maliyetlerini azaltan ve zincir mağaza dağıtımlarında farklı bir yol izleyerek, teslimata özel araç ve personel istihdamıyla hızlı ve kaliteli hizmet gerçekleştiren Fillo, çocuk markalarının lojistikteki en büyük tercihi haline geldi.
Çocuklara yönelik çok çeşitli alanlarda ürün sunan büyük markalara hizmet verdiklerini belirten Fillo Genel Müdürü Serkan Akbudak, ?Çocuk ürünlerinin taşınması hem çok büyük özen, hem de hızlı teslimat gerektiriyor. Özellikle AVM?lerde yakaladığımız başarı sayesinde çocuk markalarının güvendiği firmayız. Fillo olarak sunduğumuz grupaj, teslimatta özel araç ve personel modeli avantajlarla örtüşünce bir de müşteriyle iletişimimizde üst düzey ilgi ile birleşince sektör için tercih edilen firma olduk? dedi.
Krizin özellikle oyuncak sektörüne ağır darbe indirdiğine değinen Akbudak, ailelerin oyuncak yerine tekstil ürünlerine yöneldiğini, oyuncak sevkiyatlarında bu nedenle geçen yıla göre yarı yarıya bir azalma görüldüğüne dikkat çekti. Çocuk dünyasına yönelik ürünlerin sevkiyatlarındaki yüzde yüzde 20 oranındaki azalma sonucu firmaların grupaj hizmeti tercih ettiklerini hatırlatan Akbudak şunları söyledi: ?Sevkiyatların hacmi düşünce farklı müşteri ürünlerini birleştirerek kamyon doluluğunu yakaladığımız Grupaj hizmetini müşterilerimize sunduk. Türkiye genelinde oluşturduğumuz 16 Cross Dock merkezimize ait 15.000 m2? lik alan ile kargoları konsolide edip sevk ettiğimiz bu şekil taşıma modelinin en büyük avantajı fiyat ve hizmette memnuniyeti sağlayan bir işleyiş oluştu. Grupaj hizmetimizde gerek oluşturduğumuz 20?ye yakın hat örgütü gerekse teslimatlarda sağlanan hız ve kalite, çocuk markalarının bizi tercih etmeleri için önemli bir gerekçe oldu.?
Fillo 250 şubeyle kargo hizmeti, yaklaşık 30 bin m2 kapalı alanda depolama hizmeti, tek yön araç tedarik hizmeti veriyor, mikro ve grupaj hizmeti gibi farklı operasyonel çeşitliliği sağlıyor, 70 noktada imzalı imzasız dosya, insert dağıtımı yapıyor. Türkiye genelinde bin araçla farklı projelere yön veriyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın