Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), 2010-2011 yıllarında görev yapacak yönetim kadrosunu belirledi. Derneğin başkanlığına Şerif Acar Beykoz seçildi. YASAD?dan yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısında, derneğin yeni dönem yönetim kurulu seçildi. Genel Kurul toplantısını takiben gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında ise yönetim kurulu başkanı ve başkan yardımcıları belirlendi, yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı.

YASAD?ın önümüzdeki iki yıl boyunca görev yapacak yönetim kurulu üyeleri şöyle oldu: Başkan Şerif Acar Beykoz, Başkan Yardımcıları Semih İncedayı ve Murat Şahinoğlu, Sayman Nejat Sağtekin, üyeler Gülara Tırpançeker, Birol İskender Cabadak, Murat Kasaroğlu, Betül Onat, Gönül Kamalı.

Yönetim kurulu yedek üyeleri ise; Doğan Güneş, Namık Kural, Ertan Barut, Murat Ihlamur, Özkan Erener, Zeynep Sarılar, Nurettin Kılıçoğlu, Atilla Zeybek ve Cüneyt Ersin.

YASAD denetleme kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Asil üyeler, Mete Önal, Fethi Demir ve İpek Sağtekin; yedek üyeler ise Merve Saraç, Nuray Ada ve Yusuf Alakavuk.

YASAD genel kurulunda bu yıl pazar dinamikleri ve iş yoğunlukları, temsil görevleri dikkate alınarak yapılan tüzük değişiklikleri ile yönetim kurulundaki üye sayısı 7’den 9’a çıkarıldığını belirten, derneğin yeni Başkanı Şerif Beykoz yaptığı açıklamada “Derneğin yeni dönemde de YASAD?ın Türkiye yazılım sektörünün en güçlü sesi olacağını, yazılım ürün ve hizmetlerinin Bilişim ve İletişim Teknolojileri pazarından aldığı payın arttırılması ve Türkiye?nin ihracatında da önemli seviyelere çıkması için çalışılacağım” dedi.