Yurtdışından telefon getirenler dikkat

kobipostasi

Yolcu beraberinde getirilen cihazın arızalanması nedeniyle cihazın ya da ana kartının değiştirilmesi durumunda IMEI değişim işlemi yapılabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun, ‘Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği’, Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yolcu beraberinde yurtdışından getirilen cihazın arızalanması nedeniyle cihazın ya da ana kartının değiştirilmesi durumunda, ilk kayıt başvuru sahibinin veya cihazın ithalatçısının, imalatçısının kuruma başvurusu ile IMEI değişim işlemi yapılabilecek. İlk kayıt başvuru sahibinin Kuruma başvurduğu durumlarda değişimi yapan firmadan alınan belge sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kampanyalar yeni konutu patlattı ikinci el yaya kaldı

Konut seferberliğiyle vadelerin uzaması ve kredi faizlerinin yüzde 0,79’a düşmesi emlak talebini patlattı. Ocak ayında satışlar yüzde 12,81 artışla 95 bini aştı. İstanbul’un yanı sıra, Bursa, Muğla, Çankırı, Nevşehir gibi illerde yeni konut edinimi rekora koşarken, ikinci el satışlar adeta dip yaptı. Karar Gazetesi’nden Hamide Hangül’ün yaptığı araştırmada; Türkiye’de konut […]

Subscribe US Now