Yorglass’tan 75 milyon TL’lik yatırım

KOBİ Postası

Çerkezköy’deki yeni fabrika ile beyaz eşyaya odaklanacak

Düz cam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Artan talebe yanıt verebilmek için Çerkezköy’de inşaatı süren beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikasını yıl bitmeden devreye almayı planlayan Yorglass, yeni fabrikayla üretim kapasitesini yüzde 20 oranında artırmayı, ihracatını ise 5 sene içinde iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye cam sektörünün üretim ve ihracatta öncü şirketlerinden Yorglass, pandemi döneminde de başta çalışan sağlığı olmak üzere gereken tüm önlemleri alarak Çerkezköy’de yeni fabrika yatırımına devam ediyor. Mart ayında temelleri atılan modern tesiste beyaz eşya sektöründe global pazarlara ürün geliştirmeyi hedefleyen şirket, fabrikayı 2020 yılı içinde tamamlayarak hizmete sokmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

THE NORTH FACE’TEN GELECEĞİN KAŞİFLERİNE 7 MİLYON DOLARLIK DESTEK

Dünyanın en büyük outdoor markası The North Face, Lena Waithe ve Jimmy Chin’in de dahil olduğu çeşitli sektörlerdeki tutkulu uzmanlarla bir araya gelerek keşfe erişimi destekleyen çözümler geliştirmeye yardımcı olmak için “Reset Normal” hareketi kapsamında 7 milyon dolar bağış yapacak. The North Face bugün günümüzün zorlu dünyasında daha çok ihtiyaç […]

Subscribe US Now