Yemenli sanatçı Eliya Vahav’dan Türkçe şarkı

KOBİ Postası

Yemen’de Devletin Ozanı yarışmasında birinci olan Eliya Vahav, genç müzisyen Ahmet Hatipoğlu’nun Mustafa Ceceli ve Irmak Arıcı tarafından da seslendirilen bestesi ‘Gün Ağarmadan’ı Türkçe yorumladı.

Kariyerine erken yaşlarda söz yazarak başlayan Eliya Vahav, Türk dinleyiciler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Özel bir ses aralığına sahip olan sanatçı üst düzeyde makam bilgisine sahip. Konserlerinde giderek büyüyen bir hayran kitlesine erişen Eliya Vahav, Channel 20’de yayınlanan Country Bard yarışmasının final jürisinde bulunuyor ve jürinin önemli üyeleriyle tüm Yemen’i dolaşıp konserler veriyor.

Abdullah Özdoğan ile anlaşan Eliya, Türk müziğini çok zengin ve değerli buluyor ve en kısa sürede Türkiye’ye gelip yeni şarkıları için iş birlikleri görüşmesi yapmaya hazırlanıyor.Sanatçının yorumladığı ‘Gün Ağarmadan’, 10 Ekim’de 2645 Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

KLİP LİNKİ:

https://www.youtube.com/watch?v=SkePqzWkQFo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Dijital Sigortacılık Uygulaması “juno” Ezber Bozmaya Geliyor

Sigortacılık ürünlerini, şeffaf, anlaşılır ve samimi bir dil ile tüketicilerle buluşturmayı hedefleyen dijital sigortacılık servisi “juno”, yepyeni bir deneyim sunuyor. Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle sektöre öncülük eden Anadolu Sigorta, yeni nesil dijital sigortacılık servisi “juno” mobil uygulaması ile tüketicilerine yeni bir deneyim sunmaya başladı. Sigorta ürünlerini şeffaf, anlaşılır ve samimi […]

Subscribe US Now