Yaz için bebeğimize hangi giysileri seçelim?

kobipostasi

Sıcak yaz günlerinde pamuklu giysileri tercih edin

Yazın gelmesiyle birlikte üzerimizdeki fazlalıkları atıyoruz. Peki ya bebeğimizi nasıl giydirmeliyiz? Bebeklerin cilt yapıları büyüklerden daha farklı ve hassastır. Bu sebeple yazın onların rahat edebileceği uygun giysiler seçmek önemlidir. Çocuk modasının öncü markası Kanz uzmanları anne ve babaların kıyafet seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini sizler için anlatıyor.

Hassas bebek cildi için pamuklu kumaşlardan vazgeçilmemelidir. Pamuklu kumaşlar bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlar. Sıcağa karşı vücudunu bir kalkan gibi korur. Bebekler için her mevsim en doğru seçim pamuklu giysilerdir.

Yumuşak olmayan, sert kumaşlardan yapılmış giysiler bebeğin korumasız teninde hassasiyet ve kızarıklık gibi olumsuz etkiler yaratır.

Yanlış ve sağlıksız kıyafet seçimi bebeğinizde alerji, bacak ve kol altlarında pişik, deride yanma hissi ve kaşıntı yapabilir. Sentetik karışımı kumaşlar ve kimyasal boyalı kıyafetler bebeğinizin deri solunumunu engeller, terlemeyi artırır ve çeşitli deri hastalıklarına sebep olabilir. Hava alan ve terletmeyen kumaşları tercih ederseniz, bebeğinizin rahat bir yaz geçirmesine yardımcı olursunuz.

Bebeğimizin tenine değen giysilerin içeriğinde neler var, neler yok?

Bebeğinize seçtiğiniz giysinin yapımında sağlığa zarar vermeyen materyaller kullanılıp kullanılmadığını öğrenmekte fayda var. Giysilerin nasıl üretildiğini ve sağlıklı olup olmadığını araştırırken özellikle birkaç konuya dikkat edin:

Medizinisch Getestet Tıbbi Kalite Testi: Bu testten geçen tekstil ürünleri, cildi tahriş eden materyal içermez. Ürün yüzeyinde kullanılan tüm içerikler sağlıklıdır ve cilde zarar vermez.

Ultraviole Korumalı Çocuk Ürünleri: Yetişkinlere göre çok narin olan bebek cildinin daha çok korumaya ihtiyacı vardır. Bebeğinizi güneşten korumak için, özellikle yazın giysi seçerken ultraviole korumalı kumaştan olanları tercih etmeye çalışın.

OEKO-TEX 100 Kalitesi Standartı Sertifikası: Bu sertifikayı alan bebek giysileri %100 pamuk ve sertifikalı malzemelerden yapılır. Üretimde insan vücudunun ekolojik gereksinimleri dikkate alınır.

Yaz için bebek giysisi seçiminde ipuçları

>>Hareket özgürlüğünü kısıtlamamak için rahat, vücuda yapışmayan yumuşak kumaşları tercih edin.

>>Bebeğinizin giysilerini yaşa göre değil, kilosuna ve vücut yapısına göre alın. Bu bilgiler ürün etiketlerinde yer alır. Önemli olan bebeğinizin, giysisinin içinde rahat olmasıdır.

>>Yaz aylarında açık renkte ve pastel tonlarda giysiler tercih etmenizi öneririz. Uzmanlara göre aşırı parlak renkler bebeklerde huzursuzluğa yol açabilir, koyu renkler üzüntü verebilir. Pastel tonda sarı ?güneşi?, pastel tonda mavi ise ?yazın gökyüzünün aldığı rengi? hatırlatır. Ayrıca koyu renklerin güneş ışığını kendisine çektiğini de unutmayalım.

Hayatınızı kolaylaştıracak parçaları bebeğinizin gardırobundan eksik etmeyin. İşte birkaç öneri:

>>Beyaz renkte atlet ve yarım kollu alttan çıt çıtlı bodyler, ister günlük kullanımda ister şık geceler için size yardımcı olur.

>>%100 pamuk penye iplikten yapılmış eşofman altları ile yaz boyu hem siz hem bebeğiniz rahat eder.

>>Kolay kombinlenen kısa kollu ve atlet t-shirtler sıcak yaz günlerinde işinizi kolaylaştıracak.

>>Serin yaz akşamları için bebeğinizin gardırobunda kapüşonlu ceketler bulundurmayı unutmayın.

Kanz Koleksiyonu

>>1949 yılında Almanya?da kurulduğu günden bugüne çocuk modasının öncü markası Kanz, 35?ten fazla ülkede hem büyüklerin hem de miniklerin tercihi.

>>Kanz koleksiyonunda 0-12 yaş grubu çocuklar için farklı temalar ve kolay kombinlenen ürünler yer alıyor. Her temanın ayrı bir öyküsü, renkleri, desenleri ve stili var.

>>Tasarımlar hazırlanırken hem çocukların hem de annelerin ihtiyaçları düşünülüyor. Çocuklar rahatça hareket ediyor, annelerin hayatı kolaylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye inşaat sektörü yüzde 2.8 oranında büyüdü

GYODER 2012 1. Çeyrek Türkiye ve Dünya Gayrimenkul Sektör Raporu: GYODER?in hazırladığı 2012 yılı birinci çeyrek döneme ilişkin Türkiye ve Dünya Gayrimenkul Sektörü Raporu?nda; dünya ekonomilerindeki ve gayrimenkul sektörlerindeki yavaşlayan büyümeye dikkat çekildi. Türkiye?nin 2012 yılının ilk üç ayındaki büyüme oranının; dünyadaki bu yavaşlamanın ve ?ekonomiyi soğutma? önlemlerinin de etkisiyle yavaşladığı, […]

Subscribe US Now

Betboo