Yataş, Çin’de 5 yılda 275 Yataş Bedding mağazası açılacak

kobipostasi
Dış pazarlara açılma stratejilerini Çin ile sürdürdüklerini belirten Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, mağaza konseptlerinin ve ürünlerin sergilendiği Çin’deki ilk Yataş Bedding showroomunun Eylül ayında açılacağını açıkladı.
Dış pazarlara açılma stratejilerini Çin ile sürdürdüklerini belirten Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, mağaza konseptlerinin ve ürünlerin sergilendiği Çin’deki ilk Yataş Bedding showroomunun Eylül ayında açılacağını açıkladı.

Türk mobilya sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Yataş, rotasını Çin’e çevirerek, ülkenin önde gelen yatırımcı şirketlerinden biriyle distribütörlük anlaşması imzaladı. Buna göre, 5 yıl içinde Çin’de 275 Yataş Bedding mağazası açılması planlanıyor.

İlk showroom açılışının Eylül 2013’te Guangzhou’da gerçekleşmesi hedeflenirken, mağazalarda Yataş Bedding konseptinde yer alan yatak, baza ve ev tekstili ürünleri satılacak. Ayrıca mağazalarda, Çin pazarına özgü ürünler de beğeniye sunulacak.

Dış pazarlara açılma stratejilerini Çin ile sürdürdüklerini belirten Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, “Bugün ABD’den Kenya’ya, Rusya’dan Hollanda’ya çok geniş bir coğrafyada 45’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve Yataş konforunu, bu ülkelerdeki tüketicilere de sunuyoruz.  Şimdi de Yataş’a özgü teknolojilerle üretilmiş yatak ve tekstil ürünlerimizi Yataş Bedding mağaza konseptimizle Çin’e taşıyoruz. Hedefimiz, distribütörümüz aracılığıyla Çin genelinde Yataş Bedding mağazaları açmaktır. Yaptığımız 5 yıllık plan doğrultusunda 275 mağaza açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda distribütörümüzle birlikte kurduğumuz profesyonel bir ekip, Ağustos ayından itibaren pazarlama ve satış organizasyonlarını başlatacak” diye konuştu.

Öztaşkın, mağaza konseptlerinin ve ürünlerin sergilendiği Çin’deki ilk Yataş Bedding showroomunun Eylül ayında açılacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kuru maya sektörü ihracat ile büyüyor

Dünyada 69 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan evcil hayvan mama pazarı Türkiye’de henüz küçük olmasına rağmen istikrarlı büyümesine devam ediyor. Tamamen ithal mamaların hâkim olduğu pazar 2005 yılında Tropikal Pet’in üretime geçirdiği Goody markası ile yerli mama ile tanıştı. Yerli mamaların yüksek kalite, uygun fiyat ve sürekli bulunur olması sektördeki yerli […]

Subscribe US Now

Betboo