Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş: Sürdürülebilirlik yolculuğunda emin adımlarla yürüyoruz

admin

İklim krizi ile mücadelenin gündemlerinde yer aldığını belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, “Enerjinin verimli kullanımı, atık yönetimi ve suyun korunması konularını önceliklendiriyor, sürdürülebilirlik yolculuğunda emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

Geleceğin ihtiyaçlarını ve dünyayı bekleyen engelleri göz önünde bulundurup, sürdürülebilirlik yolunda adımlar atan Yaşar Topluluğu, 2007 yılında gönüllü imzacıları arasında yer aldığı BM Küresel ilkeler Sözleşmesi kapsamında 2009 yılından bu yana sürdürülebilirlik faaliyetlerini raporluyor.

“Gelecek nesillere iyi bir yaşam sunmayı hedefliyoruz”

Pınar’ın sürdürülebilirlik hedeflerini, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu hale getirdiklerini dile getiren Dr. Mehmet Aktaş, “Hedefimiz, bugünün kaynaklarıyla dünyamızı geleceğe taşımak, gelecek nesillere de daha iyi bir yaşam sunmak. Dünyamız da ekonomi de hızla değişiyor. Sürdürülebilirliği dahil etmediğimiz iş süreçlerinin rekabetçi olma şansı bulunmuyor” dedi.

Pınar ‘A’ puanla ödüllendirildi

“İklim krizi yarının değil, bugünün sorunudur” diyen Dr. Mehmet Aktaş, “Çalışmalarımızın bir yansıması olarak CDP (Karbon Saydamlık Projesi)’nin Türkiye girişimi tarafından CDP Türkiye İklim ve Su Liderleri Ödülleri iklim ve su kategorilerinin her ikisinde de “A” puanı alarak Türkiye liderleri arasına adımızı yazdırdık. Bunun yanında CDP Türkiye İklim Değişikliği Raporu 2018 yılı sonuçlarına göre 7000 şirket arasında ‘B’ puana layık görüldük. Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda ilerleyerek daha iyisini başarmayı amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

“Sürdürülebilirlik yolculuğunda en büyük destekçimiz, paydaşlarımız”

Yaşar Topluluğu markalarından Pınar’ın ‘sürdürülebilir bir ekosistem yaratma fikri’yle doğduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, “Pınar, Yaşar Topluluğu Onursal Başkanı Selçuk Yaşar’ın ‘çocuklar daha çok ve sağlıklı süt içmeli’ idealiyle kuruldu. Bu idealin peşinde, iş süreçleriyle sürdürülebilirliği birleştiren, doğaya ve insana saygı duyan Pınar olarak tüm paydaşlarımız için değer yaratıyoruz. Sürdürülebilirlik yolculuğunda en büyük desteği de paydaşlarımızdan alıyoruz” dedi. Pınar’ın kurulduğu günden bu yana üreticilere verdiği eğitim desteğini hatırlatan Dr. Mehmet Aktaş, “Pınar’la birlikte yepyeni bir sektör oluştu. Hem ürünlerimizle hem de sektörler yaratarak sürdürülebilirliğe katkı sağladık” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

CIAT ve ALDAĞ A.Ş.’den dev iş birliği

Türkiye’nin öncü iklimlendirme şirketlerinden ALDAĞ A.Ş., iklimlendirme sektörünün dünya çapındaki en önemli oyuncularından biri olan CIAT ile başladığı iş birliğini duyurmak üzere 28 Ocak 2020 tarihinde Çırağan Sarayı’nda bir lansman toplantısı gerçekleştirdi. Pek çok sektör temsilcisi, ALDAĞ ve CIAT iş ortaklarının ilgi gösterdiği toplantı, ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii […]

Subscribe US Now