Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması başvuruları devam ediyor

kobipostasi

Türkiye’nin en yaratıcı girişimcilerini ödüllendiren Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) – Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması bu yıl dördüncü kez düzenleniyor.

İş dünyasının önde gelen isimleri CYEA jürisinde yer alarak işinde başarıyı yaratıcılıkla yakalayan girişimcileri seçecek. Başvurular www.cyeaturkey.org adresinde devam ediyor.

Junior Chamber International – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Kadıköy Şubesi tarafından Para Dergisi işbirliği ile düzenlenen Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması başlıyor. Türk Telekom’un desteği ile bu yıl dördüncü kez düzenlenen yarışmanın jürisinde iş dünyasının önde gelen isimleri yer alacak.

Yaratıcı fikri ile öne çıkan ve fark yaratarak rakiplerinin önüne geçmeyi başaran girişimcilerin yer aldığı yarışmanın amacı girişimcilikte yaratıcılığı ödüllendirmek ve kazananların başarı öykülerini gündeme taşıyarak ilham vermelerini sağlamak. 2010 yılından beri düzenlenen ve girişimcilerden yoğun ilgi gören yarışma başvuruları 16 Ağustos tarihine kadar devam ediyor. Jüri değerlendirmesinin ardından dereceye giren girişimciler Eylül ayında düzenlenecek CYEA Gala Gecesi’nde açıklanacak.

Creative Business Cup ilk kez Türkiye’de!

JCI Kadıköy Şubesi bu yıl CYEA 2013 kapsamında bir ilki gerçekleştirerek Avrupa’nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından birini Türkiye’ye getiriyor. Bu yıl ilk kez Türkiye’de de düzenlenecek olan Creative Business Cup ile JCI Kadıköy Şubesi Türkiye’deki yaratıcılık ve girişimcilik konu başlığını eline alan en önemli iki ödül programını bir araya getirmiş oldu. CYEA ile her sektör ve süreçte yaratıcılığı ödüllendiren Junior Chamber International, Creative Business Cup ile yaratıcı sektörlerdeki girişimciliği de ödüllendiriyor olacak.

Creative Business Cup Türkiye bünyesinde seçilecek finalist, Global Girişimcilik Haftası’nın dünyadaki resmi etkinliklerinden olan ve Danimarka İş ve Büyüme Bakanlığı tarafından düzenlenen Creative Business Cup’ta yarışacak. 40 ülkenin katıldığı ve 18 – 20 Kasım 2013 tarihlerinde Kopenhag’da yapılacak olan ödül törenine Türkiye’yi temsilen katılacak finalistimiz uluslararası finali kazanması durumunda para ödülü ile ekstra ödüllerin de sahibi olacak.

Creative Business Cup ile “Yaratıcılık” kriteri baz alınarak mimarlık, müzik, gastronomi, reklam, tasarım, içerik üretim, film ve video, radyo – TV, kitap – basın yayın ile güzel sanatlar – el sanatları gibi 12 farklı sektörden finalistler yarışacak. Şirketini en az 1 yıl önce kurmuş 18 – 40 yaş arası girişimcilerin katılabileceği yarışmanın başvuruları CYEA başvurularının yapıldığı http://www.cyeaturkey.org   adresinden yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Orta ölçekli şirketler kötü günleri geri de mi bıraktı?

Alman orta ölçekli şirketler, konjonktürdeki kırılmalar nedeniyle sıkıntılı bir dönemden geçti. Ernst&Young şirketi tarafından yapılan araştırma kötü günlerin geride kaldığını ortaya koyuyor. Alman Kamu Yatırım Bankası’na (KfW) göre, orta ölçekli şirketler kötü günleri artık geride bıraktı. Bankadan yapılan açıklamada, şirketlerin geleceğe umutla bakmaya başladığı belirtiliyor. Ernst&Young şirketi tarafından yapılan araştırmada […]

Subscribe US Now