Yapı Kredi yenilenen web sitesi ile yine bir ilke imza attı

kobipostasi

Yapı Kredi, yeni nesil bilgi teknolojilerinde kullanıcı deneyimini ön plana alarak tasarımını yenilediği web sitesi ile Türkiye’de ve bankacılık sektöründe bir ilke daha imza attı.

Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan
Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan

Müşteri odaklı bankacılık anlayışı doğrultusunda yenilenen Yapı Kredi web sitesi kullanıcı dostu arayüzü ile müşterilerine hizmet sunmaya başladı. Arama temeli Google arama teknolojisine dayanan site, Yapı Kredi müşterilerinin aramalarını zaman içerisinde öğrenen ve kendini geliştiren bir yapıya sahip. Karışık sekme ve menülerin olmadığı www.yapikredi.com.tr’de müşterilerin anında aradıkları hizmete ulaşmaları ve daha hızlı hizmet alabilmeleri amaçlandı.

Türkiye’de ve sektörde bir ilke imza atarak benzeri bulunmayan bir web sitesini hayata geçirdiklerini ifade eden Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “yapikredi.com.tr’ye girenler basit ve sade bir ön yüz ile karşılaşacaklar. Arama motoru mantığında çalışan yeni sitemiz, müşterilerin site içerisindeki aramalarını kolaylaştırıp sonuçları hızla karşılarına çıkarırken aynı zamanda müşteri analizi de yapacak. Bu sayede müşterilerimiz sitemize her girişte beklentilerini karşılayacak ürün ile hizmetlerimize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilecek. Arama motoru ilk bakışta müşterilerimiz açısından şaşırtıcı olabilir. Ancak sorularına bu denli hızlı ve yerinde cevaplar aldıkça rahat ve keyifli bir bankacılık deneyimine adım atacaklar. Müşterilerimiz tarafından çok beğenilen yeni web sitemizde, günlük ortalama 100.000’den fazla arama yapılıyor” dedi.

Doğan şöyle devam etti: “Kurumumuzun vitrini olarak gördüğümüz internet sitemizin bu değişimi gerçekleştirmesi kaçınılmazdı. Bu da bizi müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak konusunda heyecanlandırıyor. Büyük yatırımlar yaparak hayata geçirdiğimiz Yapı Kredi web sitesinin sektörde fark yaratacağına inanıyoruz. Müşteri odaklı anlayışımız doğrultusunda önümüzdeki dönemde de onların hayatlarını kolaylaştıran çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

Yapı Kredi web sitesinde en dikkat çeken yenilikler ise şöyle:

Arama temeli olarak Google Search Appliance teknolojisi kullanıldı.

• Arama çubuğuna QR yazıldığında mobil uygulamalarımıza kolayca erişilebiliyor.

• Her müşterimiz online chat hizmeti ile dileği anda, 7/24 banka temsilcisine erişebiliyor.

• Şehir ismi yazarak ATM ve şube araması yapılabiliyor.

• Davranışsal Hedefleme Teknolojisi sayesinde müşterilerin siteye geldiği kanallardan www.yapikredi.com.tr deneyimlerini geliştirecek bilgiler toplanıyor.

• Sitede sosyal medya entegrasyonu da sağlayacak bir altyapı mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TEB KOBİ Akademi'nin 70.'si gerçekleştirildi

Türk Ekonomi Bankası’nın 8 yıldan bu yana KOBİ’lerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği TEB KOBİ Akademi’nin son durağı Van oldu. Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 8 yıldan bu yana KOBİ’lerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği TEB KOBİ Akademi’nin son durağı Van oldu. TEB […]

Subscribe US Now

Betboo