Verizon’dan 5G teknolojisi için dev satın alma

admin

ABD’nin en büyük cep telefonu operatörü ve internet sağlayıcısı Verizon’ın, 5G teknolojisi için kritik öneme sahip olan Straight Path adlı şirketi 3,1 milyar dolara satın almak için anlaşmaya vardığı duyuruldu.
Şirketlerden yapılan açıklamada, Verizon’ın Straight Path’in hissesi başına 184 dolar ödeyeceği ve toplam satın alma tutarının 3,1 milyar dolar olduğu bildirildi.
Anlaşmanın, federal regülatörlerin onayının ardından 9 ay içinde tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.
Cep telefonu sinyalleri ve 5G teknolojisi üzerine araştırma faaliyetleri gösteren Straight Path’in, Verizon’ın en büyük rakibi AT&T tarafından 1,6 milyar dolara satın alınacağı yaklaşık bir ay önce gündeme gelmişti.
Ancak Verizon, rakibinin teklifini neredeyse ikiye katlayarak Straight Path’i satın almak için anlaşmaya varmayı başardı.
“Müşteri sayısında rekor artış olabilir”
Uzmanlar, bu yılın ilk üç ayında 307 bin müşteri kaybeden Verizon’ın, ABD’de 5G teknolojisini kısa zamanda hayata geçirebilmesi durumunda müşteri sayısında rekor artış olabileceğine dikkati çekiyor. Şirketin bu yılın ilk çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 7,3 azalmış ve net karı da yıldan yıla yüzde 20 düşmüştü.
Öt yandan Verizon’ın internet şirketi Yahoo’yu 4,48 milyar dolara satın almasıyla ilgili anlaşmanın gelecek aylarda tamamlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şirketlerde veri korunmada dönüşüm zamanı

Kişisel verilerin korumasıyla bireylere verileri üzerinde daha iyi kontrol imkân sağlanmasını ve Avrupa Birliği genelinde yüksek düzeyde veri koruması oluşturmayı amaçlayan AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GVKY) Avrupa Parlamentosu tarafından Nisan 2016 tarihinde onaylanmıştı. Bu yeni yönetmelik, Avrupa Birliği’nde 1995’ten bu yana veri koruma kanunlarındaki en önemli değişimi temsil ediyor. […]

Subscribe US Now

Betboo