Veri artıyor, depolama pazarı büyüyor

kobipostasi

Araştırma şirketi MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2021’de 74,94 milyar dolara ulaşacak. Rapora göre, bulut bilişim depolama pazarı 2021’e kadar yüzde 25,8 oranında büyüyecek.

İşletmeler en değerli varlıkları olan verilerini depolamak için güvenli, hızlı ve uygun maliyetli cihazları tercih ediyor. Bireylerin tercihi ise yüksek performanslı ve kullanımı kolay cihazlar. Verileri depolayıp istenilen an erişmek, olmazsa olmazlar arasında. Kritik öneme sahip verilerin kaybolması iş sürekliliği ile birlikte itibar kaybına da neden oluyor. Veri depolama alanında yapılan araştırmalar, bu pazarın giderek büyüdüğünü gösteriyor. MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2016 yılında 23,76 milyar dolara ulaştı. Bu rakamın 2021 yılında 74,94 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

Vatandaş yüksek performanslı ve kolay kullanılabilir ürünler istiyor

Verilerin merkezi bir konumda depolanmasını ve istenildiği an erişilmesini sağlayan Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazları, zaman ve enerjiden de tasarruf edilmesine imkân tanıyor. Kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına özel ürün ve çözüm sağlayan Synology, yüksek performanslı, hızlı ve güvenli veri depolama ürünleriyle kullanıcılarına kolaylık sunuyor. Yenilikçi bir çözüm olan Cloud2 Backup Beta’yı kullanıma sunan Synology, genel bulutta kullanıcı odaklı bir yedekleme deneyimi sağlıyor. Synology, DSM kullanıcılarına güvenli, kolay ve hızlı yedekleme avantajı sunuyor.

Veri depolamada hız, güvenlik ve konfor bir arada

Sundukları bulut uygulamalarının mevcut BT yapısına kolay entegre edildiğini ve önemli avantajlar sağladığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen, “Synology C2 Beta çözümü sayesinde kurumlar ve bireyler, veri kaybı ihtimallerini minimum seviye indirebiliyor. Bulut sistemleri üzerinde verilerin yedeklenmesini sağladığımız çözümümüzle güvenlik, hız, maliyet avantajı, iş sürekliliği ve kullanım kolaylığı sağlıyoruz. Kullanıcılar, bu çözümle yedeklemelerini planlayabiliyor, dosya geçmişlerini muhafaza edebiliyor, dosyalarını geri yükleyebiliyor ve verilerine her zaman erişebiliyor.” dedi.

O yedekler, sen rahat et

Sadece kurumların değil bireylerin de hayatını kolaylaştıran Synology C2 Backup Beta (Synology Cloud2) çözümü, verilerin bulut sistemi üzerinde güvenli şekilde yedeklenmesini mümkün kılıyor. Verilerin zahmetsizce yedeklenmesini sağlayan çözüm, felaket anında karşılaşılan kayıpların önüne geçilmesine olanak sunuyor. Bulutta veri kullanımını kolaylaştıran ve güvenliği garanti altına alan C2 Backup Beta çözümü, zamanlanmış yedeklemelerin kolaylıkla yapılabilmesini ve DSM dahil herhangi bir işletim sistemine dosya seviyesinde ayrıntılı geri yükleme imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sağlık sektöründe 60 bin kurumun e-Fatura’ya geçirilmesi planlanıyor

e-Dönüşüm uygulamaları gelişmeye tüm hızıyla devam ederken, şimdi de sıra sağlık sektörüne geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu’na fatura düzenleyen tüm özel hastaneler, eczaneler, optikçiler ve medikalciler için kâğıt fatura gönderme devri sona eriyor. Plan kapsamında 60 binin üzerinde mükellefin 31 Aralık 2017’ye kadar başvurularını tamamlaması ve 1 Ocak 2018’den itibaren e-Fatura’ya […]

Subscribe US Now

Betboo