VakıfBank’tan 500 milyon dolarlık eurobond ihracı

kobipostasi

 

Türk bankalarının artan başarılı eurobond ihraçlarına yeni bir halka

Özellikle 2017 yılının başından beri Türk bankalarının yoğun bir şekilde uluslararası sermaye piyasaları nezdinde başarılı ihraçlar gerçekleştirdiğini ifade eden VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, “VakıfBank olarak biz de 5 yıl vadeli 500 milyon dolar tutarında ihraç ile öncüsü olduğumuz borç sermaye piyasalarında yeni bir işlem yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın dört bir yanından 150’nin üzerinde yatırımcıdan topladığımız oldukça kaliteli talep ile tahvil işleminin nihai kupon oranı başlangıç seviyesinin 25 baz puan altında gerçekleşti. Özellikle ABD’deki yatırımcılardan gelen güçlü ve kaliteli talep, işlemin başarısında önemli bir rol oynadı. Çeşitlendirdiğimiz kaynak yapısı, uzun vadeli ve uygun maliyetli uluslararası fonlama imkanları ile her zaman olduğu gibi reel ekonomimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yatırımcıların VakıfBank’a ilgisi hisse senedi yatırımcıları nezdinde de dikkat çekicidir”

VakıfBank’ın, sadece sabit getirili menkul kıymet yatırımcıları nezdinde değil, aynı zamanda kurumsal hisse senedi yatırımcıları nezdinde de çok farklı bir konumda bulunduğunu ifade eden Genel Müdür Aydoğan, “Ortaklık yapımız içerisinde, halka açık olan hisselerimizin yüzde 90’dan fazla kısmı kurumsal yatırımcılarımızın elindedir. Bu oran, rakip bankalar arasındaki en yüksek oran olarak dikkat çekmektedir. Bunun da etkisiyle, Bankamız hisse senedi yılbaşından beri yatırımcısına yaklaşık yüzde 50 oranında kazanç sağlayarak hem rakip banka hisse senetlerinin hem de ulusal endekslerin oldukça üzerinde bir getiri sağlamıştır. Bankamızın sağlam bilanço yapısı, artan verimlilik rasyoları ve güçlü sermayesi bu başarılı performansın altındaki ana unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kosifler Oto'dan 250 milyon TL'lik yatırım atağı

1945 yılında temelleri atılan, 70 yılı geride bırakarak Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto; Türk otomotiv sektörü için dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Haziran ayında hizmete girecek olan 17.000 m2 inşaat alanına sahip Kosifler Oto Kavacık Showroom ve Plaza […]

Subscribe US Now

Betboo