Vakıf Taşdelen Su masadaki İstanbullu’ların sayısını yüzde 25 artırdı

admin

Türkiye’nin cam şişedeki ilk su markası Vakıf Taşdelen Su, restoran ve kafe cam premium şişesi ile restoran ve kafelere güçlü bir giriş yaptı. Vakıf Taşdelen Su’yun İstanbul beyefendi ve hanımefendilerinden ilham alarak tasarladığı cam premium şişenin penetrasyonu son 6 ayda yüzde 25 arttı. Yılsonuna kadar penetrasyon artışının yüzde 30’a ulaşması hedefleniyor.

İstanbul ruhunu yansıtan köklü lokantalarla ve İstanbul’dan dünyaya açılan yenilikçi restoranlara öncelik verdiklerini vurgulayan Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev şunları ifade etti:

“Biz bir İstanbul markasıyız. Kaynağımızı 2000 dönüme yayılmış İstanbul’un en büyük ve en bakir ormanlık alanlarından biri olan Taşdelen’den alıyoruz. Bütün yatırımımızı da İstanbul pazarına yapıyoruz. Tek kaynaktan gelen eşsiz lezzetimizi hem İstanbullu’larla hem de İstanbul’u keşfetmeye gelenlerle buluşturmak, bizim için hem büyük bir keyif hem önemli bir misyon. Üsküdar’daki tarihi Kanaat Lokantası’nda da, Nişantaşı’nda Anadolu mutfağına yenilikçi bir yaklaşım getiren Sade’de de varız. İstanbul’dan dünyaya açılan Anadolu gastronomisinin eşlikçisi olmaktan, İstanbul’un markalaşmasına katkı sunmaktan büyük gurur duyuyoruz.”

Topağacı’da 2 restorandan 1’inde Vakıf Taşdelen var

İstanbul’un köklü semtleri ve eğlence mekanlarına öncelik verdiklerini de belirten Alev, “Topağacı’da 2 restorandan 1’inde Vakıf Taşdelen var diyebiliriz. Sade, Ahali, Divine, Kozmonot bunlar arasında. Diğer yandan turistler için de bir cazibe merkezi olan Oligark gibi kaliteli eğlence mekanlarında olmayı da önemsiyoruz. Sultan Ahmet Köftecisi, Kanaat Lokantası gibi gelenekselleşmiş lezzet durakları ise vazgeçilmezlerimiz” diye konuştu.

Premium şişe yazın Çeşme’ye kaçtı, üretim yüzde 100 arttı

İstanbul’un yanı sıra özellikle yaz mevsiminde Ege kıyılarındaki penetrasyonu artırmaya önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Alev“Nasıl İstanbullu’lar yazı Alaçatı, Çeşme, Bodrum’da geçiriyorsa Vakıf Taşdelen cam premium şişe de aynısını yapıyor. Özellikle İzmit, Yalova ve İzmir’de kurduğumuz güçlü dağıtım ortaklıklarıyla yaz aylarında İstanbulluların olduğu yerde olmayı önemsiyoruz. Bu sayede cam premium şişe üretimimizi geçtiğimiz yaz yüzde 100’ün üzerinde artırdık” dedi.

3 yıl üst üste uluslararası lezzet ödülü

Vakıf Taşdelen Su, dünyaca ünlü şef ve sömeliyelerin yer aldığı, The International Taste & Quality Institute tarafından düzenlenen Üstün Lezzet Yarışması’ndan 2019 yılında en yüksek seviye olan 3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü aldı. Merkezi, Belçika’nın Brüksel şehrinde olan Enstitütü, 2017 ve 2018 yıllarında da Vakıf Taşdelen Su’yu aynı ödüle layık görmüştü. Vakıf Taşdelen Su 3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü 3 yıl üst üste alan ilk ve tek Türk su markası oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DB11 V12 AMR ÇİFT RENGİYLE ASTON MARTIN TURKEY SHOWROOM’DA YERİNİ ALDI

İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Aston Martin’in Türkiye’de en fazla ilgi gören modeli DB11’in 5.2 litrelik V12 motorlu AMR versiyonu Aston Martin İstanbul Showroom’una geldi. 640 beygir güç üreten yeni DB11 V12 AMR, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3.7 saniyede ulaşabiliyor. GT, Sport ve Sport Plus adlı çoklu dinamik sürücü […]

Subscribe US Now

Betboo