Ünlü sanatçılar Down sendromlu çocuklar için bir araya gelecek

admin

İş dünyasının başarılarıyla çevresine örnek olan isimleri tarafından 2016 yılında hayata geçirilen C Majör İş’ten Sesler Korosu, sosyal farkındalık oluşturmak ve toplumsal dayanışmayı kuvvetlendirmek adına keyifli sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor. 15 Mayıs Pazartesi akşamı, saat 20.00’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İstanbul Down Sendromu Derneği yararına konser vermeye hazırlanan C Majör İş’ten Sesler Korosu, konser öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. 10 Mayıs Çarşamba günü Ramada Plaza İstanbul City Center’da gerçekleştirilen basın toplantısında, C Majör İş’ten Sesler Korosu kurucularından Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Başkan Yardımcısı Aydan Gömügen Tuncay, Sosyal Komite Başkanı Şule Kurtar, Proje Koordinatörü ve Koro Şefi Nergis Yıldırır toplantıda hazır bulundu. Geceden elde edilecek tüm gelirin İstanbul Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacağı bu anlamlı konser için Recai Çakır, “Ömrümüz yettiğince şarkı söylemeyi seven iş dünyasının değerli üyeleri ve alanlarında kendilerini kanıtlamış kişilerle kimsesiz çocuklar ve hayır kurumları yararına konserler düzenlemeyi amaçlıyoruz. Çünkü insanlara verilecek en kutsal armağanın paradan öte ilham, inanç ve umut olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımıza çok daha güzel yarınlar bırakmalıyız ve bunun için hepimizin el ele vermesi gerekiyor. Farklı dernek ve yardım kuruluşlarıyla da ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her yıl dört konser düzenlemeyi ve dört farklı yardım kuruluşuna el uzatmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

“Misafir sanatçılarımız gönüllü olarak sahne alacak”

Türkiye’nin en önemli iş insanlarından oluşan 60 kişilik koroyo, 45 kişilik Muhammed Yıldırır Orkestrası’nın eşlik edeceğini belirten Recai Çakır, gecede misafir sanatçıların da sahne alacağını belirtti. Çakır, Alişan, Özgün ve Ege bu anlamlı gecede misafir sanatçılarımız olarak, hiçbir ücret talep etmeden, gönüllü olarak sahne alacaklar. Sanatçılarımıza da göstermiş oldukları bu ilgi ve destek için C Majör adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ise; “Her yıl Türkiye’de yaklaşık 2000 çocuk down sendromlu olarak dünyaya geliyor. Down sendromlu bireyler, eğitim ve sevgiyle birlikte çok güzel yerlere gelebiliyor ve güzel işlere imza atabiliyorlar. Maddi desteğin ötesinde down sendromlu çocuklarımızı istihdam etmek, onlara meslek kazandırmak amacıyla çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının başında geliyoruz. Bu tarz toplumsal faaliyetlerle de sesimizi duyurmak ve farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu doğrultuda C Majör İş’ten Sesler Korosu’na bizlere olan destekleri için bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu. Seyircilere müzikle harmanlanmış keyifli vakit geçirme imkanı sunan konserin biletlerine İstanbul Down Sendromu Derneği’nden ve konser öncesinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı girişinden temin edebilirsiniz.

Bilet fiyatı:

Gold: 200 TL

Silver: 150 TL

Balkon: 100 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gençlerin tercihi Özsüt!

Türk ve dünya mutfağından sunduğu eşsiz lezzetlerle misafirlerinin en keyifli anlarına eşlik eden Özsüt, üniversiteli gençlerin en sevdiği marka oldu. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrenim gören 23 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşen oylama sonucunda Özsüt, bu yıl altıncısını düzenlenen Sektörün En’leri Ödülleri En İyi Yiyecek – İçecek Zinciri kategorisinde birinci oldu. 9 […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx